Kunnioitetut sankarit, jotka ovat saavuttaneet tason 12 ja kohonneet normaalien skenaarioiden yläpuolelle. Joko eläköityneitä, paperihommissa tai suorittamassa vain todella erikoisia keikkoja.

Etsijät (Muualla maailmalla)

Taivalkapteeni Absalom Dzhownz the Constant, Dwarf Ranger 14, 1724-3 (NiTessine)
Taivalkapteeni Markiisi Angilbert Saint-Sanct, Human Paladin 14, 2777-2 (Samuli)
Hopearistiretkeläinen, Sisar Arashi Itonokogiri, Human Oracle 8/Paladin of Shizuru 4, 4304-5 (Rei)
Matkakapteeni Arna Kaarnatar, Human Fighter 1/Ranger 12, 38482-2 (Ziria)
Arodus Barad/Rova Barad, Human Alchemist 8/Master Chymist 4, 39485-11 (Tomahawk)
Asta Nyrkiö, Half-Orc Summoner 11/Ranger 3, 81346-7 (Gomis)
Ayrol Meandras, Half-Elf Inquisitor 12, 4961-2 (Muser)
Sir Burburtep, Half-Orc Ex-Monk 11/Barbarian 2, 2205-4 (Deus)
Matkakapteeni Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 13/Shadowdancer 3, 37103-1 (mosillan)
Taivalkapteeni Caladreil, Elf Rogue 10/Fighter 3, 43900-1 (Atteisti)
Baroness Cherie Onatopp, Half-elf Paladin 4 / Swashbuckler 11, 140263-3 (Nostrix)
Crosis, Human Cleric of Asmodeus 13, 4197-1 (Zathow)
Taivalkapteeni ja kotkaritari Dairhe "Kertalaaki" Faulilj, Human Fighter 14/Ranger 1, 6104-1 (Gastogh)
Hellknight Davor Ludente, Half-Orc Inquisitor of Asmodeus 12, 39485-13 (Tomahawk)
Visconte Ennio Magnifico de Fuocofarese, Gnome Barbarian 6/Bard 6, 1724-4 (NiTessine)
Ethelric the Constant, Dwarf Fighter 8/Ninja 3/Living Monolith 1, 34860-4 (Zaha)
Escadreil "Skad" Acheron, Half-Elf Inquisitor of Lao Shu Po 7/Rogue 3/Shadowdancer 3/Fighter 1, 4304-6 (Rei)
Faraj Wahbi, Half-Orc Cleric of Sarenrae 12, 46283-5, (MaryLeathert)
Matkakapteeni Fental, Investigator 13, 112455-4 (Swyrlyn)
Contessa Fiamma Estrema di Formaggio, Human Cleric of Sarenrae 12/Sorcerer 1, 97350-4 (mmultima)
Hellknight Galen Ablamar, Hellknight 6/Paladin of Asmodeus 6, 37103-6 (mosillan)
Gatas Fanabar, Human Fighter 4/Gunslinger 8, 38612-2 (Palkki)
Jo Stiggson, Human Paladin 13, 46283-4, (MaryLeathert)
Kauppamestari Hector, Half-Orc Ranger 10/ Fighter 1/ Barbarian 2, 66474-2 (JJape)
Matkakapteeni Hopearistiretkeläinen Helios Theonid, Aasimar Paladin 13, 48567-5 (Filadeus)
Matkakapteeni Herpus, Tiefling Monk 15, 66417-1 (Isikala)
Matkakapteeni Sanflen "Hietakirppu" Poulis, Halfling Barbarian 2/Rogue 7/Halfling Opportunist 4, 4225-1 (Arkhios)
Karim "Suurloosin miekka" Izanor, Half-Orc Barbarian 15, 37879-1 (Devak)
Khavronya Katsenya, Human Skald 8/Dragon Disciple 4, 4304-20 (Rei)
Kilpi, Tiefling Fighter 13, 6104-16, (Gastogh)
Matkakapteeni Kresentius Chartagnian, Human Conjurer 15, 3674-1 (xJx)
Matkakapteeni Magnus Parnan, Elf Conjurer 15, 39485-1 (Tomahawk)
Medeilysis, Tiefling Wizard 16, 6104-12, (Gastogh)
Matkakapteeni Meldanya, Half-elf Cleric of Irori 14, 97350-1 (mmultima)
Hopearistiretkeläinen Muriel Thomas, Human Fighter 6 / Inquisitor of Erastil 6, 43900-3 (Atteisti)
Mureena, Herrasmies 13, Eetterialus Kuningas Xerosin kapteeni, 3674-4 (xJx)
Naakka, Tengu Ranger 12, 81346-3 (Gomis)
Nassaler, Half-Elf Swashbuckler 1/Investigator 13, 39485-18 (Tomahawk)
Priadan Sharlea, Bard/Monk/Fighter/Brawler/Inquisitor of Sarenrae, 37103-7
Matkakapteeni Rahotep the Risen, Human Inquisitor of Horus 13, 140263-1 (Nostrix)
Kauppamestari Riquam da Gerchanhar, Human Cavalier 5/Fighter 9, 6104-2 (Gastogh)
Ronit Bolverk, Human Alchemist 12, 81346-5 (Gomis)
Roskva Ljótrmundardottir, Half-Orc Cavalier 6/Fighter 6, 4304-10 (Rei)
Sael Alal Uaiis Taejl, Aasimar Bard 12, 6104-9 (Gastogh)
Taivalkapteeni Sarogan Dreys Human Ranger 10/Patfinder Field Agent 4, 152791-4 (Streamwalker)
Matkakapteeni-paroni Shaemzai von Schnabel, Half-Elf Summoner 15, 66474-1 (JJape)
Taivalkapteeni-Linnormikuningas Huskarlska-Marchioness Solveig Megindottir, 4961-4 (Muser)
Professori Soular Ajalaitle, Elf Alchemist 14, 6089-5 (Veltzeh)
Summer, Gnome Paladin2/Monk3/Champion of Irori 8, 66474-13 (JJape)
Matkakapteeni Theraldo Banroth, Half-Orc Bard 12/Ranger 1, 3937-2 (Sazmo)
Matkakapteeni Trinie Valrune, Human Sorcerer 13, 38417-1 (Mreikon)
Tuuli-Anna Taru, Elf Witch 12, 34611-2 (Skie)
Taivalkapteeni Pasha Tyraxor el-Amin, Half-Orc Druid 14, 4304-2 (Rei)
Sterk Halgor, Human Druid 12, 39485-4 (Tomahawk)
Ulrika Hagarsdottir, Dwarf Druid 9/Gunslinger 5, 97350-10 (mmultima)
Taivalkapteeni Valax Kallionkolo, Half-Elf Monk 12/Sorcerer 1, 6089-1 (Veltzeh)
Valin Phanuel, Half-Orc Ninja 4/Paladin 6/Ranger 2, 66474-5 (JJape)
Taivalkapteeni Vasco Cantige, Human Barbarian 3/Fighter 6/Ranger 7, 4961-1 (Muser)
Vittorio d'Auseil, Tiefling Samurai 12/Fighter 1, 4961-7 (Muser)
Vinrael the Risen, Elf Magus 12, 66474-3 (JJape)
Matkakapteeni Wilhelm Tuser, Halfling Inquisitor of Desna 15, 71232-2 (FranKc)
Markiisi Yerrek Elastir, Human Bard 13, 39485-5 (Tomahawk)
Hellknight Yuto Daishi, Tiefling Samurai 14, 39485-6 (Tomahawk)
Marchioness Zabaleta, Human Barbarian 9/Alchemist 3, 46283-6 (MaryLeathert)
Åscar, Elf Arcanist 1 / Summoner 3 / Swashbuckler 1 / Brawler 1 / Witch 1 / Oracle 1 / Skald 1 / Gunslinger 1 / Hunter 1 / Bloodrager 1, 37103-23 (mosillan)

Mekanismin wiki pyörii PmWikin päällä ulkoasunaan UnStrapped