(:toc:)

Kausi 0 alkoi Gen Conissa 14.8.2008 ja päättyi 12.8.2009. Tällä aikavälillä pelatut sessiot on listattu tällä sivulla.

Pelikerrat Kausi 0

02.08. PSS #11: The Third Riddle

Su 2.8. klo 10.00 Ropeconissa, DM: Ratpick (Tier 1-2)

01.08. PSS #24: Decline of Glory

La 1.8. klo 22.00 Ropeconissa, DM: Lehmuska (Tier 1-2)

  • Antti S - Edgar Jollyford IV, Human Cleric of Desna 2
  • Lauri S - Darig Agrim, Dwarf Bard 2
  • Deus - Dhastrach Orisialis, Dwarf Necromancer 1
  • Joku jantteri - kuollut sorkka 1
  • Joku toinen - joku hahmo 1

01.08. PSS #24: Decline of Glory

La 1.8. klo 17.00 Ropeconissa, DM: Lehmuska (Tier 1-2)

01.08. PSS #7: Among The Living

La 1.8. klo 17.00 Ropeconissa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • Aleksi L - Ielenia Galanodel, Elf Ranger 1
  • Antti S - Edgar Jollyford IV, Human Cleric of Desna 1
  • Emmi L - Starbow, Dwarf Rogue 1
  • Hesmah - Foldjin Shortshanks, Halfling Druid 1/Cleric of Cayden Cailean 1/Conjurer 1
  • Lauri S - Darig Agrim, Dwarf Bard 1
  • Otso N - Ansgarius, Human Sorcerer 1

01.08. PSS #5: Mists of Mwangi

La 1.8. klo 13.00 Ropeconissa, DM: Deus (Tier 1-2)

  • Baikonur - Agathon, Half-Elf Barbarian 1
  • Gagarin - Varun, Human Fighter 1
  • PKJedi - Alborz Hami, Dwarf Rogue 2/Abjurer 1
  • Ropeconaaja L - Elf Cleric 1

01.08. PSS #23: Tide of Morning

La 1.8. klo 13.00 Ropeconissa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • Aleksi L - Ielenia Galanodel, Elf Ranger 1
  • Emmi L - Starbow, Dwarf Rogue 1
  • Juha H - Maximillian, Human Cleric 1
  • Juha V - Kyron, Human Cleric 1
  • Jukka-Pekka - Gallan, Human Fighter 1
  • Pasi M - Burk Smash, Half-orc Barbarian 1

31.07. PSS #6: Black Waters

Pe 31.7. klo 20.00 Ropeconissa, DM: Deus (Tier 1-2)

  • Aleksi L - Ielenia Galanodel, Elf Ranger 1
  • Emmi L - Starbow, Dwarf Rogue 1
  • Juha H - Maximillian, Human Cleric 1
  • Jukka-Pekka - Gallan, Human Fighter 1
  • Ropeconaaja 1 - ?, Human Fighter 1
  • Timo R - Anrol, Halfling Ranger 1

31.07. PSS #8: Slave Pits of Absalom

Pe 31.7. klo 20.00 Ropeconissa, DM: Lehmuska (Tier 1-2)

31.07. PSS #13: The Prince of Augustana

Pe 31.7. klo 17.00 Ropeconissa, DM: Ratpick (Tier 1-2)

31.07. PSS #17: Perils of the Pirate Pact

Pe 31.7. klo 16.00 Ropeconissa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • Antti S - Edgar Jollyford IV, Human Cleric of Desna 1
  • Lauri S - Darig Agrim, Dwarf Bard 1
  • PKJedi - Alborz Hami, Dwarf Rogue 2/Abjurer 1
  • Wille R - Khaminei, Dwarf Wizard 1

12.07. PSS #25: Hands of the Muted God

La 11.7. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Ratpick (Tier 5-6)

05.07. PSS #24: Decline of Glory

Sunnuntaina 5.7. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Lehmuska (Tier 1-2)

05.07. PSS #23: Tide of Morning

Sunnuntaina 5.7. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

27.06. PSS #7: Among the Living

Lauantaina 27.6. klo 14.00 Tampereella, DM: NiTessine (Tier 1-2)

  • DaWiseGuy - Jarmen Karel, Human Paladin 1
  • Gastogh - Dairhe Faulilj, Elf Druid 2
  • Thanuir - Amran, Human Fighter 1
  • Veltzeh - Valax Kallionkolo, Half-Elf Monk 2

21.06. PSS #14: The Many Fortunes of Grandmaster Torch

Sunnuntaina 21.6. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

14.06. PSS #21: The Eternal Obelisk

Sunnuntaina 14.6. klo 13:00 Tapiolassa, DM: NiTessine (Tier 5-6)

16.05. PSS #16: To Scale the Dragon

Lauantaina 16.5. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 5-6)

13.05. PSS #10: Blood at Dralkard Manor

Keskiviikkona 13.5. klo 18.00 Tampereella, DM: NiTessine (Tier 1-2)

  • DaWiseGuy - Khrel Govan, Human Rogue 1/Sorcerer 2
  • Gastogh – Dairhe Faulilj, Elf Druid 2
  • Korgull - Caragas, Human Barbarian 3
  • Muser - Vasco Cantige, Human Ranger 2
  • Veltzeh – Valax Kallionkolo, Half-elf Monk 2

10.05. PSS #19: Skeleton Moon

Sunnuntaina 10.5. n. klo 17.00 Tampereella, DM: Navdi (Tier 1-2)

10.05. PSS #15: The Asmodeus Mirage

Sunnuntaina 10.5. klo 13.00 Tampereella, DM: Navdi (Tier 1-2)

09.05. PSS #18: The Trouble With Secrets

Lauantaina 9.5. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 5-6)

02.05. PSS #19: Skeleton Moon

Lauantaina 2.5. klo 13.00 Tapiolassa 50. pelisessio, DM: Navdi (Tier 3-4)

26.04. PSS #15: The Asmodeus Mirage

Sunnuntaina 26.4. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Deus (Tier 3-4)

26.04. PSS #17: Perils of the Pirate Pact

Sunnuntaina 26.4. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Deus (Tier 1-2)

18.04. PSS #11: The Third Riddle

Lauantaina 18.4. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • Erno - Fester Gurnisson, Human Barbarian 1
  • Hesmah - Foldjin Shortshanks, Halfling Druid 1
  • Kari Näätä - Trogg Stumm, Human Cleric 1
  • xJx - Subaira, Half-orc Fighter 1/Sorcerer 1

13.04. PSS #18: The Trouble With Secrets

Maanantaina 13.4. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Lehmuska (Tier 5-6)

13.04. PSS #17: Perils of the Pirate Pact

Maanantaina 13.4. klo 13.00 Tapiolassa, DM: NiTessine (Tier 1-2)

25.03. PSS #16: To Scale the Dragon

Keskiviikkona 25.3. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 5-6)

22.03. PSS #15: The Asmodeus Mirage

Sunnuntaina 22.3. klo ~13.15 Tapiolassa, DM: Deus (Tier 6-7)

07.03. PSS #2: The Hydra's Fang Incident

Lauantaina 7.3. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Deus (Tier 1-2)

01.03. PSS #14: The Many Fortunes of Grandmaster Torch

Sunnuntaina 1.3. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 4-5)

22.02. PSS #7: Among the Living

Sunnuntaina 22.2. klo 17:00 Tapiolassa, DM: Deus (Tier 1-2)

22.02. PSS #13: The Prince of Augustana

Sunnuntaina 22.2. klo 13:00 Tapiolassa, DM: Deus (Tier 3-4)

18.02. PSS #8: Slave Pits of Absalom

Keskiviikkona 18.2. klo 18:30 Tampereella, DM: NiTessine (Tier 1-2)

15.02. PSS #12: Stay of Execution

Sunnuntaina 15.2. klo 17:00 Tapiolassa, DM: Deus (Tier 1-2)

15.02. PSS #8: Slave Pits of Absalom

Sunnuntaina 15.2. klo 13:00 Tapiolassa, DM: Deus (Tier 1-2)

08.02. PSS #14: The Many Fortunes of Grandmaster Torch

Sunnuntaina 8.2. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Lehmuska (Tier 4-5)

08.02. PSS #13: The Prince of Augustana

Sunnuntaina 8.2. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Ratpick (Tier 4-5)

07.02. PSS #8: Slave Pits of Absalom

Lauantaina 7.2. klo 12.00 Traconissa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • DaWiseGuy - Khrel Govan, Human Rogue 1/Sorcerer 1
  • Eki - Holgeir, Human Ranger 1
  • Juha H- Wathar Sharpfang, Half-orc Barbarian 1
  • Jukka-Pekka - Ken Fredrikson, Human Bard 1

07.02. PSS #6: Black Waters

Lauantaina 7.2. klo 11.00 Traconissa, DM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Antti S - Edgar Jollyford IV, Human Cleric of Desna 1
  • Lauri S - Darig Agrim, Dwarf Bard 1
  • Traconaaja 1 - Ayzal, Elf Ranger 1
  • Traconaaja 2 - Lagred Sunwind, Elf Ranger 1
  • Traconaaja 3 - Eledan, Elf Druid 1

04.02. PSS #4: The Frozen Fingers of Midnight

Keskiviikkona 4.2. klo 18.30 Tampereella, DM: Rei (Tier 1-2)

  • DaWiseGuy - Khrel Govan, Human Rogue 1/Sorcerer 1
  • Korgull - Caragas, Human Barbarian 2
  • Mervi - Aliandra, Human Ranger 1
  • Muser - Vasco Cantige, Human Ranger 1
  • NiTessine - Adhemar Senaralainen, Human Fighter 2/Monk 1
  • Zathow - Crosis, Human Cleric of Asmodeus 2

25.01. PSS #11: The Third Riddle

Sunnuntaina 25.1. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Ratpick (Tier 4-5)

25.01. PSS #12: Stay of Execution

Sunnuntaina 25.1. klo 13.00 Tapiolassa, DM: NiTessine (Tier 4-5)

21.01. PSS #2: The Hydra's Fang Incident

Keskiviikkona 21.01. klo 18:30 Tampereella, DM: NiTessine (Tier 1-2)

  • DaWiseGuy - Khrel Govan, Human Rogue 1/Sorcerer 1
  • Korgull - Caragas, Human Barbarian 2
  • Mervi - Aliandra, Human Ranger 1
  • Muser - Vasco Cantige, Human Ranger 1
  • Rei - Tyraxor, Half-orc Druid 2
  • Zathow - Crosis, Human Cleric of Asmodeus 2

04.01. PSS #10: Blood at Dralkard Manor

Sunnuntaina 4.1. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 4-5)

04.01. PSS #5: Mists of Mwangi

Sunnuntaina 4.1. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • Andy - Gnud Morron, Human Fighter 3
  • Kari Näätä - Drokk Stumm, Human Cleric 1
  • Petu - Wajame Jawara, Human Cleric of Sarenrae 1
  • Raaka-Arska - Aimo Damage, Elf Rogue 1
  • Samuli - Zeno Betto, Human Druid 3

28.12. PSS #9: Eye of the Crocodile King

Sunnuntaina 28.12. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • Andy - Gnud Morron, Human Fighter 2
  • Arkhios - Hietakirppu, Halfling Barbarian 2/Fighter 1
  • Petu - Wajame Jawara, Human Cleric of Sarenrae 1
  • xJx - Kresentius, Human Conjurer 3

28.12. PSS #3: Murder on the Silken Caravan

Sunnuntaina 28.12. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • Andy - Gnud Morron, Human Fighter 2
  • Arkhios - Hietakirppu, Halfling Barbarian 2/Fighter 1
  • Petu - Wajame Jawara, Human Cleric of Sarenrae 1
  • Rei - Tyraxor, Half-orc Druid 2

19.12. PSS #9: Eye of the Crocodile King

Perjantaina 19.12. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

19.12. PSS #10: Blood at Dralkard Manor

Perjantaina 19.12. klo 13.00 Tapiolassa, DM: NiTessine (Tier 1-2)

14.12. PSS #2: The Hydra's Fang Incident

Sunnuntaina 14.12. klo 17.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

14.12. PSS #8: Slave Pits of Absalom

Sunnuntaina 14.12. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

30.11. PSS #5: Mists of Mwangi

Sunnuntaina 30.11. klo 14.00 Tampereella, DM: NiTessine (Tier 1-2)

  • DaWiseGuy - Khrel Govan, Human Sorcerer 1
  • Korgull - Caragas, Human Barbarian 1
  • Muser - Vasco Cantige, Human Ranger 1
  • Rei - Tyraxor, Half-orc Druid 1

30.11. PSS #6: Black Waters

Sunnuntaina 30.11. klo 13.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

29.11. PSS #7: Among the Living

Lauantaina 29.11. klo 15.00 Tapiolassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

  • Andy - Gnud Morron, Human Fighter 1
  • Arkhios - Hietakirppu, Halfling Barbarian 1/Fighter 1
  • Conwayy - Tewanyjarhin, Human Ranger 3
  • Teme - Gr'iashe Uriah, Half-orc Barbarian 1

23.11. PSS #8: Slave Pits of Absalom

Sunnuntaina 23.11. klo 17.00 pelitilassa, DM: Lehmuska (Tier 1-2)

23.11. PSS #7: Among the Living

Sunnuntaina 23.11. klo 13.00 pelitilassa, DM: Navdi (Tier 4-5)

09.11. PSS #5: Mists of Mwangi

Sunnuntaina 09.11. klo 12.00 pelitilassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

08.11. PSS #6: Black Waters

Lauantaina 08.11. klo 13.00 Tampereella, DM: NiTessine (Tier 1-2)

  • DaWiseGuy - Khrel Govan, Human Sorcerer 1
  • Korgull - Caragas, Human Barbarian 1
  • Muser - Vasco Cantige, Human Ranger 1
  • Zathow - Crosis, Human Cleric of Asmodeus 1

26.10. PSS #6: Black Waters

Sunnuntaina 26.10. klo 16.00 pelitilassa, DM: Deus (Tier 1-2)

26.10. PSS #1: Silent Tide

Sunnuntaina 26.10. klo 12.00 pelitilassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

19.10. PSS #6: Black Waters

Sunnuntaina 19.10. klo 16.00 pelitilassa, DM: Deus (Tier 1-2)

19.10. PSS #5: Mists of Mwangi

Sunnuntaina 19.10. klo 12.00 pelitilassa, DM: washutin (Tier 1-2)

04.10. PSS #4: The Frozen Fingers of Midnight

Lauantaina 04.10. klo 16.00 pelitilassa, DM: Lehmuska (Tier 1-2)

04.10. PSS #4: The Frozen Fingers of Midnight

Lauantaina 04.10. klo 12.00 pelitilassa, DM: Lehmuska (Tier 1-2)

01.10. PSS #1: Silent Tide

Keskiviikkona 01.10. Tampereella, DM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Artemys - Xirien, Elf Rogue 1
  • DaWiseGuy - Khrel Govan, Human Sorcerer 1
  • Korgull - Caragas, Human Barbarian 1
  • Rei - Nefertari, Human Fighter 1
  • Zathow - Crosis, Human Cleric of Asmodeus 1

21.09. PSS #3: Murder on the Silken Caravan

Sunnuntaina 21.09. Tampereella, DM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Artemys - Xirien, Elf Rogue 1
  • Korgull - Chuchim, Human Fighter 1
  • Mervi - Aliandra, Human Ranger 1
  • Zathow - Crosis, Human Cleric of Asmodeus 1

14.09. PSS #3: Murder on the Silken Caravan

Sunnuntaina 14.09. klo 17.00 Hakunilassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

14.09. PSS #1: Silent Tide

Sunnuntaina 14.09. klo 13.00 Hakunilassa, DM: Navdi (Tier 1-2)

24.08. PSS #2: The Hydra's Fang Incident

Sunnuntaina 24.08. klo 17:00 Käpylässä, DM: Deus (Tier 1-2)

24.08. PSS #3: Murder on the Silken Caravan

Sunnuntaina 24.08. klo 13.00 Käpylässä, DM: NiTessine (Tier 1-2)

Mekanismin wiki pyörii PmWikin päällä ulkoasunaan UnStrapped