(:toc:)

Pelikerrat Kausi 2

Kausi 2 alkoi Gen Conissa 5.8.2010 ja päättyi 3.8.2011. Tällä aikavälillä pelatut sessiot on listattu tässä.

Pelatut pelit

2.8.2011 Intro 1: First Steps, Part I – In Service to Lore

Ti 2.8. klo 10.00 Viherlaaksossa, GM: Deus (Tier 1)

31.7.2011 #33: Assault on the Kingdom of the Impossible

Su 31.7. klo 11.00 Ropeconissa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Aleksandrs - Tiaburn Stedd, Halfling Rogue 1
  • Hesmah - Fisibbei Furfoot, Halfling Fighter 1
  • Olga - Patrissia, Half-Elf Ranger 1
  • TWS - Theomar Aldaman, Human Fighter 1

31.7.2011 #55: The Infernal Vault

Su 31.7. klo 10.00 Ropeconissa, GM: willowtree (Tier 1-7)

  • Harry - Lialda Softfoot, Human Inquisitor 1 (34324)
  • Tommi - Calethos (34319)
  • Jussi - Jenkin (34320)
  • Jarno - Gilalar, Elf Wizard 1 (30202)
  • Markus - Worron, Half-Orc Barbarian 1 (30198)
  • Veltzeh - Valax Kallionkolo, Half-Elf Monk 3 (6089)

30.7.2011 #35: Voice in the Void

La 30.7. klo 20.00 Ropeconissa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Veltzeh - Kummor Kivenkantaja, Dwarf Rogue 2
  • 30196 - Samuel Storm, Halfling Rogue 1
  • 30195 - Narayan, Elf Cleric 1
  • 34324 - Lialda Softfoot, Human Inquisitor 1
  • 30201 - Brys, Half-Orc Barbarian 1
  • 30194 - Erestor, Elf Fighter 1

30.7.2011 #30: The Devil We Know, Part II - Cassomir's Locker

La 30.7. klo 15.00 Ropeconissa, GM: willowtree (Tier 1-7)

  • Olga - Patrissia, Half-Elf Ranger 1 (34328)
  • Aleksandrs - Tiaburn Stedd, Halfling Rogue 1 (34327)
  • Harry - Lialda Softfoot, Human Inquisitor 1 (34324)
  • Riku - Gerand (34322)
  • Tomi - Darren (34325)
  • Ukko - Mordiinn, Elf Fighter 1 (34323)
  • Sazmo - Antie, Halfling Summoner 1

30.7.2011 #45: Delirium's Tangle

La 30.7. klo 11.00 Ropeconissa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • 30199 - Duidel, Elf Bard 1
  • 30201 - Brys, Half-orc Barbarian 1
  • Navdi - von Steinitz, Half-Elf Ranger 1
  • 30202 - Gilalar, Elf Wizard 1
  • Arkhios - Jonathion Hawke, Human Ranger 1
  • Baikonur - Agathon Nikandros, Half-Elf Ranger 2

30.7.2011 #29: The Devil We Know, Part I: Shipyard Rats

La 30.7. klo 10.00 Ropeconissa, GM: willowtree (Tier 1-7)

  • Olga - Patrissia, Half-Elf Ranger 1 (34328)
  • Aleksandrs - Tiaburn Stedd, Halfling Rogue 1 (34327)
  • Harry - Lialda Softfoot, Human Inquisitor 1 (34324)
  • Tommi - "Bob", Human Cleric 1 (34326)

29.7.2011 #39: Citadel of Flame

Pe 29.7. klo 20.00 Ropeconissa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • 30201 - Brys, Half-orc Barbarian 1
  • Baikonur - Agathon Nikandros, Half-elf Ranger 2
  • 30202 - Gilalar, Elf Wizard 1
  • 17450 - Ruzil, Human Rogue 1
  • 33869 - Borgof, Dwarf Monk 1
  • lilkitsune - Shay, Human Summoner 1

27.7.2011 2-13: Murder on the Throaty Mermaid

Ke 27.7. klo 13.00 Viherlaaksossa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

23.7.2011 2-11: The Penumbral Accords

Su 24.7. klo 18.30 Viherlaaksossa, GM: Hesmah (Tier 1-2)

23.7.2011 #39: Citadel of Flame

Su 24.7. klo 13.30 Viherlaaksossa, GM: Deus (Tier 1-2)

16.7.2011 #30: The Devil We Know, Part II: Cassomir's Locker

La 16.7. klo 20.00 Viherlaaksossa, GM: Deus (Tier 3-4)

  • Hesmah - Hagglepants, Gnome Sylvan Sorcerer 2
  • lilkitsune - Kyrian Orthei, Human Paladin 3
  • Shimozakura - Kyra Shelyna, Human Barbarian 1
  • Veltzeh - Valax Kallionkolo, Half-elf Monk 3
  • washutin - Mugi Moguworg, Dwarf Monk 3

16.7.2011 #29: The Devil We Know, Part I: Shipyard Rats

La 16.7. klo 16.00 Viherlaaksossa, GM: Deus (Tier 3-4)

  • Hesmah - Hagglepants, Gnome Sylvan Sorcerer 2
  • lilkitsune - Kyrian Orthei, Human Paladin 3
  • Shimozakura - Kyra Shelyna, Human Barbarian 1
  • Veltzeh - Valax Kallionkolo, Half-elf Monk 3
  • washutin - Mugi Moguworg, Dwarf Monk 2

16.7.2011 Master of the Fallen Fortress

La 16.7. klo 12.00 Viherlaaksossa, GM: Hesmah (Tier 1)

  • Deus - Razmand Nevantes, Human Inquisitor 1
  • lilkitsune - Ruanna, Dwarf Sorcerer 1
  • Veltzeh - Kummor Kivenkantaja, Dwarf Rogue 1
  • washutin - Servus Quinqin (?), Half-orc Fighter 1

9.7.2011 #45: Delirium's Tangle

La 9.7. klo 18.00 Mikkelässä, GM: Deus (Tier 4-5)

3.7.2011 #23: Tide of Morning

Su 3.7. klo 19.00 Uudella ylioppilastalolla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Antti K. - Krunk, Half-Orc Monk 1
  • Arghy - Kylas, Elf Wizard 1
  • J-P - Johan Widnono, Human Fighter 1
  • Shimozakura - Ernest Illustrio, Halfling Sorcerer 1
  • Katko - Robertus de Hoek, Human Alchemist 1

3.7.2011 #2: The Hydra's Fang Incident

Su 3.7. klo 15.00 Uudella ylioppilastalolla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Arghy - Kylas, Elf Wizard 1
  • J-P - Johan Widnono, Human Fighter 1
  • VilleVicious - Renaud I'ennal, Half-Elf Rogue 1

2.7.2011 #01: Silent Tide

La 2.7. klo 19.00 Uudella ylioppilastalolla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Antti K. - Krunk, Half-Orc Monk 1
  • Asran - Jaques d'Forbes, Human Cleric of Cayden Cailean 1
  • KalliOlle - Bob, Human Fighter 1
  • Katko - Robertus de Hoek, Human Alchemist 1
  • Veltzeh - Kummor Kivenkantaja, Dwarf Rogue 1

2.7.2011 #45: Delirium's Tangle

La 2.7. klo 16.00 Uudella ylioppilastalolla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Deus - Burburtep, Half-Orc Monk 2
  • Endel - Milon, Gnome Sorcerer 1
  • KalliOlle - Bob, Human Fighter 1
  • Veltzeh - Kummor Kivenkantaja, Dwarf Rogue 1

1.7.2011 #04: The Frozen Fingers of Midnight

Pe 1.7. klo 16.00 Uudella ylioppilastalolla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Diogenes - Liek, Halfling Ranger 1
  • Joni - Brace, Human Alchemist 1
  • Katko - Robertus de Hoek, Human Alchemist 1

30.6.2011 #33: Assault on the Kingdom of the Impossible

To 30.6. klo 17.30 Mikkelässä, GM: Deus (Tier 1-2)

30.6.2011 #35: Voice in the Void

To 30.6. klo 18.00 Mikkelässä, GM: Hesmah (Tier 1-2)

  • Conway - Suŝ, Human Barbarian 1
  • lilkitsune - Kyrian Orthei?, Human Paladin 2
  • PKJedi - Isse Noan, Elf Cleric of Calistria 1
  • NiTessine - Ennio Magnifico, Gnome Barbarian 1
  • sneekeri - Dwarf Inquisitor of Irori 1

30.6.2011 #43: The Pallid Plague

To 30.6. klo 18.00 Mikkelässä, GM: Hesmah (Tier 1-2)

28.6.2011 #43: The Pallid Plague

Ti 28.6. klo 18.00 Mikkelässä, GM: Deus (Tier 1-2)

26.6.2011 2-02: Before the Dawn—Part II: Rescue at Azlant Ridge

Su 26.6. klo 16.00 Mikkelässä, GM: NiTessine (Tier 3-4)

26.6.2011 2-01: Before the Dawn—Part I: The Bloodcove Disguise

Su 26.6. klo 12.00 Mikkelässä, GM: NiTessine (Tier 1-2)

27.1.2011 PSS #51: The City of Strangers—Part I: The Shadow Gambit

To 27.1. klo 18.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

Mekanismin wiki pyörii PmWikin päällä ulkoasunaan UnStrapped