(:toc:)

Pelikerrat Kausi 3

Kausi 3 alkoi Gen Conissa 4.8.2011 ja päättyi 15.8.2012. Tällä aikavälillä pelatut sessiot listataan täällä.

Pelatut pelit

15.8.2012 #3-05: The Frostfur Captives

Ke 15.8. klo 19:00 Tapiolassa, GM: Jonna/Zaha (Tier 1-2)

  • toks - Lin, Human Monk 2
  • Ziria - Justiina, Human Barbarian 2
  • H - Pershame, Gnome Summoner 1
  • orbitti - Chemical Al, Alchemist 2
  • J - Oz, Human Inquisitor 1

14.08.2012 #2-15: Shades of Ice, part II - Exiles in Winter

Ti 14.8. klo 18:00 Multisillassa, GM: Deus (Tier 4-5)

13.8.2012 #3–26: Portal of the Sacred Rune

Ma 13.8. klo 18:00 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 7-8)

  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor 7
  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 7
  • Arkhios - Hietakirppu, Halfling Barbarian 2/Rogue 6
  • xJx - Subaira, Half-orc Druid 7
  • Ziria - Kyra, Human Cleric of Sarenrae 7 PREGEN
  • Sazmo - Ezren, Human Wizard 7 PREGEN

10.8.2012 #3-11: The Quest for Perfection—Part III: Defenders of Nesting Swallow

Pe 10.8. klo 20:00 Pohjassa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Mela - Jaroszlaw Vreth, Human Witch 2
  • nightwun - Sepi, Human Witch 2
  • Jonna - Ravna Elfhilda, Half-Elf Druid 2
  • Ziria - Faina, Human Wizard 2
  • toks - Silva Suonsilmä, Half-Orc Paladin 2

10.8.2012 #3-21 The Temple of Empyreal Enlightenment

Pe 10.8.2012 klo 18 TTY:llä, GM: Zathow (Tier 1-2)

6.8.2012 #2-11: Penumbral Accords

Ma 6.8.2012 klo 18:15 Silkkiniityn vieressä, GM: Ziria (Tier 4-5)

  • orbitti - Marygold, Child Summoner 5
  • xJx - Koodinimi Liskomies, Nagaji Ranger 2
  • Zaha - Ethelric, Dwarf Ninja 2 / Fighter 1
  • mosillan - Galen Ablamar, Human Cavalier 2/Cleric 2
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 2
  • toks - Lin, Human Monk 2

4.8.2012 #3-07: Echoes of the Overwatched

La 4.8.2012 Hämeenlinnassa, GM: Mreikon (Tier 1-2)

  • Akseli - Grien, Human Witch 2
  • Antti A. - Eori, Elf Wizard 2
  • Antti K. - Denor, Human Cleric 2
  • Lauri - Hiral, Human Rogue 2
  • Mikael - Gustav, Human Barbarian 2

2.8.2012 #3-19: The Icebound Outpost

To 2.8.2012 klo 18:15 Silkkiniityn vieressä, GM: mosillan (tier 4-5)

  • orbitti - Chemical Al, Alchemist 2
  • Devak - Morel Hazark, Wizard 3
  • Jonna - Fai, Oracle 3
  • xJx - koodinimi Liskomies, Ranger 2
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Ranger 4
  • Tom - Magus Parnan, Wizard 3
  • Zaha - Ethelric, Ninja 2 / Fighter 1

2.8.2012 #2-15 The Shades of Ice, part I - Written in Blood

To 2.8.2012 klo 18 Multisillassa, GM: Deus (Tier 4-5)

1.8.2012 #3-25: Storming the Diamond Gate

Ke 1.8.2012 klo 18:15 Silkkiniityn vieressä, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • orbitti - Marygold, Child Summoner 5
  • xJx - Rainrenthwen, Elf Alchemist 4(3?)
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger 3
  • mosillan - Galen Ablamar, Human Cavalier 2/Cleric 2
  • nightwun - Kyra, human Cleric 4 PREGEN

29.7.2012 #2-21 The Dalsine Affair

Su 29.7.2012 klo 10.00 Ropeconissa, GM: Zathow (Tier 1-2)

  • 4 pelaajaa

29.7.2012 #3-07 Echoes of the Overwatched

Su 29.7.2012 klo 10.00 Ropeconissa, GM: Veltzeh (Tier 1-2)

  • 6 pelaajaa

29.7.2012 #17 Perils of the Pirate Pact

Su 29.7.2012 klo 10.00 Ropeconissa, GM: Samuli (Tier 1-2)

  • Filadeus - Kheras, Human Sorcerer 1
  • Joni S - Jan
  • Oula T - Lirianne, Human Gunslinger 1 PREGEN
  • Oskar H - Kyra, Human Cleric 1 PREGEN

29.7.2012 #2-13 Murder on the Throaty Mermaid

Su 29.7.2012 klo 10.00 Ropeconissa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • 4 pelaajaa

29.7.2012 We Be Goblins!

Su 29.7.2012 klo 2.00 Ropeconissa, GM: xJx (Tier 1-2)

  • 4 pelaajaa

28.7.2012 Pathfinder Society Special: Blood Under Absalom

La 28.7. klo 16.00 Ropeconissa, GMs: Deus (Overseer), Blue_Hill, mosi, Mreikon, orbitti, Zathow

  • 30 pelaajaa

28.7.2012 #3-05 Tide of Twilight

La 28.7.2012 klo 10.00 Ropeconissa, GM: Mreikon (Tier 1-2)

  • 6 pelaajaa

28.7.2012 #14 The Many Fortunes of Grandmaster Torch

La 28.7.2012 klo 10.00 Ropeconissa, GM: Zathow (Tier 1-2)

  • Ar-Khon, Human Wizard 2, 48567-1 (Filadeus)
  • Ayrol, Half-Elf Inquisitor 1, 4961-2 (Muser)
  • Edgar Jollyford IV, Human Cleric of Desna 2, 4903-1 (Antti S)
  • 2 muuta pelaajaa

28.7.2012 Intro 1: First Steps—Part I: In Service to Lore

La 28.7. klo 10.00 Ropeconissa, GM: Devak (Tier 1)

  • 4 pelaajaa

27.7.2012 #3-16 The Midnight Mauler

Pe 27.7. klo 22.00 Ropeconissa, GM: orbitti (Tier 3-4)

  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger 3
  • Mela - Straik, Halfling Fighter 1/Rogue 2
  • 4 pregen pelaajaa

27.7.2012 #07 Among the Living

Pe 27.7. klo 21.00 Ropeconissa, GM: Samuli (Tier 1-2)

  • Skie – Tuuli-Anna, Elf Witch 2
  • Ivar K - Hassan, Gnome xxx 1
  • Rasmus V - Merisiel, Elf Rogue 1 PREGEN DEAD
  • Emma U - Kyra, Human Cleric 1 PREGEN DEAD
  • Cristian I - Valeros, Human Fighter 1 PREGEN DEAD

27.7.2012 #3-18 The God's Market Gamble

Pe 27.7. klo 21.00 Ropeconissa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • 4 pelaajaa

27.7.2012 #3-01 The Frostfur Captives

Pe 27.7. klo 18.00 Ropeconissa, GM: Mreikon (Tier 1-2)

  • 6 pelaajaa

27.7.2012 #3-13 The Quest for Perfection, Part III: Defenders of the Nesting Swallow

Pe 27.7. klo 18.00 Ropeconissa, GM: orbitti (Tier 1-2)

  • 4 pelaajaa

27.7.2012 #3-09 The Quest for Perfection, Part I: The Edge of Heaven

Pe 27.7. klo 17.00 Ropeconissa, GM: mosillan (Tier 1-2)

  • 5 pelaajaa

27.7.2012 #35 Voice in the Void

Pe 27.7. klo 17.00 Ropeconissa, GM: Blue_Hill (Tier 1-2)

  • 4 pelaajaa

22.7.2012 #5: Mists of Mwangi

Su 22.7.2012 Perkkaalla, GM: orbitti (Tier 1-2)

  • Mela - Straik, Halfling Fighter 1/Rogue 1
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 1
  • pmiettin - Kalan, Human Magus 2
  • toks - Lin, Human Monk 1
  • Ziria - Justiina, Human Barbarian 1

19.7.2012 Intro 2: First Steps—Part II: To Delve the Dungeon Deep

To 19.7. klo 17.00 Nuorisokeskus Hapessa, GM: xJx (Tier 1)

  • AfroDyyd - Peter, Human Witch 1
  • HollowBarista - Jan Timner, Human Ninja 1
  • pmiettin - Buju, Half-Orc Ninja 1

18.7.2012 #23: Tide of Morning

Ke 18.7.2012 Espoossa, GM: Samuli (Tier 1-2)

16.7.2012 #35: Voice in the Void

Ma 16.7.2012 Perkkaalla, GM: orbitti (Tier 1-2)

  • Hannis - Pershame, Gnome Summoner 1
  • Juho - Reiko, Human Ninja 1 PREGEN
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 1
  • pmiettin - Kalan, Human Magus 2
  • toks - Lin, Human Monk 1
  • Ziria - Justiina, Human Barbarian 1

15.7.2012 #24: Decline of Glory

Su 15.7.2012 Hämeenlinnassa, GM: Mreikon (Tier 1-2)

  • Akseli - Grien, Human Witch 2
  • Antti A. - Eori, Elf Wizard 2
  • Antti K. - Denor, Human Cleric 2
  • Lauri - Hiral, Human Rogue 2
  • Mikael - Gustav, Human Barbarian 2

12.7.2012 Intro 3: First Steps—Part III: A Vision of Betrayal

To 12.7.2012 Hämeenlinnassa, GM: Mreikon (Tier 1)

  • Akseli - Grien, Human Witch 1
  • Antti A. - Eori, Elf Wizard 1
  • Antti K. - Denor, Human Cleric 1
  • Lauri - Hiral, Human Rogue 1
  • Mikael - Gustav, Human Barbarian 1

12.7.2012 Intro 1: First Steps, Part I – In Service to Lore

To 12.7. klo 12.00 Stadin pelikaupassa, GM: NiTessine (Tier 1)

  • AfroDyyd - Peter, Human Witch 1
  • HollowBarista - Jan Timner, Human Ninja 1
  • Ilari - San, Human Samurai 1 PREGEN
  • pmiettin - Buju, Half-Orc Ninja 1
  • xJx - Silva, Human Monk 1

2.7.2012 Master of the Fallen Fortress

Ma 2.7. klo 18.00 Otaniemessä, GM: pmiettin (Tier 1)

  • Antti T. - Valeros, Human Fighter 1 PREGEN
  • NiTessine - Ahmet ibn Fahdlan, Human Bard 1
  • Toni - Tanara, Human Magus 1

24.6.2012 Intro 2: First Steps—Part II: To Delve the Dungeon Deep

Su 24.6.2012 Hämeenlinnassa, GM: Mreikon (Tier 1)

  • Akseli - Grien, Human Witch 1
  • Antti A. - Eori, Elf Wizard 1
  • Antti K. - Denor, Human Cleric 1
  • Lauri - Hiral, Human Rogue 1
  • Mikael - Gustav, Human Barbarian 1

24.6.2012 #43 The Pallid Plague

Su 24.6.2012 Otaniemessä, GM: Ziria (Tier 1-2)

  • H - Pershame, Gnome Summoner 1
  • J - Dzam, Human Barbarian 1
  • Jonna - Gianna, Human Paladin 1
  • Mela - Straik, Halfling Rogue 1/Fighter 1
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 1
  • toks - Lin, Human Monk 1

24.6.2012 3-09 The Quest for Perfection—Part I: The Edge of Heaven

Su 24.6.2012 Otaniemessä, GM: Devak (Tier 1-2)

  • Jiri - Edward, Human Paladin 2
  • teSiatSa - Bertnant, Elf Magus 2
  • Tom - Magus, Elf Wizard 2
  • Toni - Tick, Halfling Summoner 1

22.6.2012 Intro 1: First Steps—Part I: In Service to Lore

Pe 22.6.2012 Hämeenlinnassa, GM: Mreikon (Tier 1)

  • Akseli - Grien, Human Witch 1
  • Antti A. - Eori, Elf Wizard 1
  • Antti K. - Denor, Human Cleric 1
  • Lauri - Hiral, Human Rogue 1
  • Mikael - Gustav, Human Barbarian 1

19.6.2012 3-14 Wonders in the Weave: Part II: Snakes in the Fold

Ti 19.6.2012 Otaniemessä, GM: mosillan (Tier 5-6)

  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 6
  • Hesmah - Fisi, Halfling Bard 5
  • Zaha - Gerardus of Woodsedge, Halfling Cavalier 4/Paladin 2
  • Samuli - Marquess Angilbert Saint-Sanct, Human Paladin 5
  • Sazmo - Theraldo Banroth, Half-Orc Bard 5

19.6.2012 #05: Mists of Mwangi

Ke 6.6.-19.6.2012 Pelilaudalla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

16.6.2012 #2-06: The Heresy of Man—Part I: The First Heresy

La 16.6. klo 11.00 Otaniemessä, GM: NiTessine (Tier 5-6)

15.6.2012 Master of the Fallen Fortress

Pe 15.6. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 1)

  • Sazmo - Weyonda, Human Oracle 1
  • Devak - Wiwia Antwood, Human Magus 1
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 1
  • teSiatSa - Krux, Half-orc Sorcerer 1
  • pmiettin - Kalan, Human Magus 1

14.6.2012 #24: Decline of Glory

To 14.6. klo 18:00 Kulovalkeassa, GM: Samuli (Tier 1-2)

2.6.2012 #3-21: The Temple of Empyreal Enlightenment

La 2.6. klo 19:00 Luukissa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Mela - Straik, Halfling Rogue 1
  • Jonna - Meiying, Elf Fighter 1 / Ninja 1
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger 2
  • Arkhios - Harrock "Järkäle" Hammerstout, Dwarf Barbarian 1 / Fighter 1
  • pmiettin - Kalan, Human Magus 1
  • orbitti - Ali Hassan Al-Kimia ben Zin, Gnome Alchemist 1

2.6.2012 #33: Assault on the Kingdom of the Impossible

La 2.6. klo 12:00 Luukissa, GM: Ässä (Tier 1-2)

  • Mela - Straik, Halfling Rogue 1
  • Jonna - Meiying, Elf Fighter 1 / Ninja 1
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger 2
  • Juho - Gatas Fanabar, Human Gunslinger 1
  • pmiettin - Valeros, Human fighter 1
  • Zaha - Enoch Adom, Human Oracle 2

1.6.2012 #3-11: The Quest for Perfection—Part II: On Hostile Waters

Pe 1.6. klo 19:00 Luukissa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Mela - Jaroszlaw Vreth, Human Witch 2
  • nightwun - Sepi, Human Witch 2
  • Jonna - Ravna Elfhilda, Half-Elf Ranger 2
  • Ziria - Faina, Human Wizard 2
  • toks - Silva Suonsilmä, Half-Orc Paladin 2
  • Samuli - Milos Pardus, Human Ranger 2

27.5.2012 #3-12: Wonders in the Weave - Part I: The Dog Pharaoh's Tomb

Su 27.5. klo 12:15 Otaniemi, GM: Ässä (Tier 5-6)

25.5.2012 #3-EX: The Cyphermage Dilemma

Pe 25.5. klo 18:30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier: 1-2)

24.5.2012 #35: Voice in the Void

To 24.5. klo 18:00 Kalevassa, GM: NiTessine

  • Gastogh - Kurefa je-Eudeo, Dwarf Inquisitor 1
  • Loviatar - Jarlael, Elf Sorcerer 1
  • MaryLeathert - Iroh, Dwarf Ninja 1
  • Muser - Perrin d'Auseil, Halfling Paladin 1
  • orbitti - Szr'lock, Elf Bard 1

23.5.2012 #3-01: The Frostfur Captives

Ma 20.2.-23.5. Pelilaudalla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

20.5.2012 Masks of the Living God

Su 20.5. klo 14.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 3)

20.05.2012 #3: Murder on the Silken Caravan

Su 20.5. klo 11:00 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 1-2)

  • Devak - Amanda Lamak?, Human Wizard 1/Cleric 1
  • Jiri - Edwin Guinand, Human Paladin 2
  • Teemu - Bertnant, Elf Magus 1
  • Tom - Ursion Krupt, Human Ranger 1

15.05.2012 #31: Sniper in the Deep

Ti 15.5. klo 16:00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 5-6)

15.05.2012 #3-18: The God's Market Gamble

Ti 15.5. klo 14:00 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1-2)

14.5.2012 #27: Our Lady of Silver

Ma 14.5. klo 15:30 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 5-6)

10.05.2012 #3-18: The God's Market Gamble

To 10.5. klo 17:30 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Daroc - Jakim, Halfling Fighter 1
  • Deus - Devon Callister, Halfling Gunslinger 1/Fighter 1
  • Gastogh - Curman Thjarineg, Human Ranger 1
  • Rei - Jarlael, Elf Sorcerer 1
  • Skie - Gristle McThornbody, Human Cleric 1/Fighter 2
  • Veltzeh - Fejs Monni, Half-Orc Gunslinger 1

6.5. #3-15: The Haunting of Hinojai

Su 6.5. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 5-6)

  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor 7
  • xJx - Loimu, Halfling Sorcerer 5
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 6
  • orbitti - Marygold, Summoner 5
  • Arkhios - Jonathion Hawke, Human Ranger 5
  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 6

3.5.2012: #2-02: Before the Dawn—Part II: Rescue at Azlant Ridge

To 3.5. klo 15:00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 6-7)

29.4.2012: #2-01: Before the Dawn—Part I: The Bloodcove Disguise

La 29.4. klo 14:00 Luukissa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • nightwun - Ber, Dwarf Bard 1
  • toks - Lin, Human Monk 1
  • Jonna - Meiying, Elf Fighter 1
  • Juho - Gatas Fanabar, Human Gunslinger 1
  • mosillan - Illisin Ablamar, Human Witch 2
  • Devak - ?, Halfling Bard 1

25.4.2012 #3-09: The Quest for Perfection—Part I: The Edge of Heaven

Ke 25.4. klo 19:00 Perkkaalla, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Mela - Jaroszlaw Vreth, Human Witch 2
  • nightwun - Sepi, Human Witch 2
  • Jonna - Ravna Elfhilda, Half-Elf Ranger 2
  • Ziria - Faina, Human Wizard 2
  • toks - Silva Suonsilmä, Half-Orc Paladin 2

14.4.2012: #2-01: Before the Dawn—Part I: The Bloodcove Disguise

La 14.4. klo 12 Conklaavissa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • 4 conipelaajaa

14.4.2012: #2-02: Before the Dawn—Part II: Rescue at Azlant Ridge

La 14.4. klo 19 Conklaavissa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • 6 conipelaajaa

10.4.2012 1-29: The Devil We Know - Part I, Shipyard Rats

Tiistai 10.4. klo 18:30 JMT10CD, GM: mosillan (Tier 1-2)

  • Smaugi - Sefton, Half-elf Magus 2
  • DDT - Mephithal Tyranti, Elf Magus 1
  • Juho - Gatas Fanabar, Human Gunslinger 1
  • Santeri - Ar-Khon, Human Wizard 1
  • Zaha - Enoch Adom, Human Oracle 2, 34860-5
  • Arkhios - Anarriel Tharivol, Elf Magus 2, 4225-6

9.4.2012 Intro 3: First Steps, Part III – A Vision of Betrayal

La 9.4. klo 16.00 Perkkaalla, GM: Zaha (Tier 1)

  • Mela - Jaroszlaw Vreth, Human Witch 1
  • nightwun - Sepi, Human Witch 1
  • Jonna - Meiying, Elf Fighter 1
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger 1
  • toks - Silva Suonsilmä, Half-Orc Paladin 1

4.4.2012 Intro 2: First Steps, Part II – To Delve the Dungeon Deep

Ke 4.4. klo 18.00 Tapiolassa, GM: Zaha (Tier 1)

  • Mela - Jaroszlaw Vreth, Human Witch 1
  • nightwun - Sepi, Human Witch 1
  • Jonna - Ravna Elfhilda, Half-Elf Ranger 1
  • Ziria - Faina, Human Wizard 1
  • toks - Silva Suonsilmä, Half-Orc Paladin 1

3.4. #3-18: The God's Market Gamble

Ti 3.4. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • xJx - Tariq, Human Cleric of Abadar 2
  • Smaugi - Sefton, Half-elf Magus 1
  • DDT - Mephithal Tyranti, Elf Magus 1
  • Juho - Gatas Fanabar, Human Gunslinger 1
  • Juha - Orlkarth, Human Barbarian 1
  • Santeri - Ar-Khon, Human Wizard 1

31.3.2012 #33: Assault on the Kingdom of the Impossible

La 31.3.2012 Multisillassa, GM: Deus (Tier 1-2)

29.3.2012 #47: The Darkest Vengeance

To 29.3.2012 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1-2)

15-27.3.2012: The Ruby Phoenix Tournament

To 15.3.-27.3, GM: Hesmah (Tier 11)

  • aias
  • Arkhios
  • mosillan
  • orbitti
  • xJx

25.3.2012 #3-13: The Quest for Perfection—Part III: Defenders of Nesting Swallow

Su 25.3.2012 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 1–2)

  • Kuuris – Anivia, Elf Druid 2
  • Lempire – Bak, Human Barbarian 2
  • Mary – Brin, Half-Elf Ranger 1
  • Nuurori – Poju, Halfling Summoner 2
  • Skie – Tuuli-Anna, Elf Witch 2

20.3. #3-10: The Immortal Conundrum

Ti 20.3. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 5-6)

  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor 7
  • xJx - Loimu, Halfling Sorcerer 5
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 6

18.3. Masks of the Living God

Su 18.3. klo 11.00 Otaniemessä, GM: mrdk (Tier 3)

14.3.2012 #3-11: The Quest for Perfection—Part II: On Hostile Waters

To 14.3.2012 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 1–2)

  • Kuuris – Anivia, Elf Druid 2
  • Lempire – Bak, Human Barbarian 2
  • Mary – Brin, Half-Elf Ranger 1
  • Nuurori – Poju, Halfling Summoner 2
  • Skie – Tuuli-Anna, Elf Witch 1

11.3. #1-50: Fortune's Blight

Su 11.3. klo 12.00 Otaniemessä, GM: Deus (Tier 5-6)

  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor 6
  • Mreikon - Trinie Valrune, Human Sorcerer 5
  • Sazmo - Ardem Cleitheld, Human Barbarian 1/Cleric of Cayden Cailean 5
  • xJx - Subaira, Half-orc Druid 6

10.3.2012 Intro 1: First Steps, Part I – In Service to Lore

La 10.3. klo 17.00 Tapiolassa, GM: Zaha (Tier 1)

  • Mela - Jaroszlaw Vreth, Human Witch 1
  • nightwun - Sepi, Human Witch 1
  • Jonna - Ravna Elfhilda, Half-Elf Ranger 1
  • Ziria - Faina, Human Wizard 1
  • toks - Silva Suonsilmä, Half-Orc Paladin 1

9.3.2012 #3-16: The Midnight Mauler

To 9.3.2012 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 3
  • xJx - Rainrenthwen, Elf Alchemist 2
  • orbitti - Marygold, Summoner 3
  • Hesmah - Fisi, Halfling Bard 3
  • Sazmo - Oron, Half-Elf Barbarian 1 / Alchemist 1
  • Mreikon - Taran, Human Fighter 1 / Alchemist 1 / Barbarian 1 (?)

3.3.2012 #35: Voice in the Void

La 3.3.2012 Kilossa, GM: Arkhios (Tier 1-2)

  • Hesmah - Fisi, Halfling Bard 2
  • Khutef - Krajasik, Half-orc Fighter 2
  • Samuli - Milos Pardus, Human Ranger 1
  • Sazmo - Oron, Half-Elf Barbarian 1/Alchemist 1
  • TWS - Theomar Aldaman, Human Fighter 1

3.3.2012 #33: Assault on the Kingdom of Impossible

La 3.3.2012 Kilossa, GM: Arkhios (Tier 1-2)

  • Khutef - Krajasik, Half-orc Fighter 2
  • Samuli - Milos Pardus, Human Ranger 1
  • TWS - Theomar Aldaman, Human Fighter 1

1.3.2012 #3-09: The Quest for Perfection—Part I: The Edge of Heaven

To 1.3.2012 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 1–2)

  • Kuuris – Anivia, Elf Druid 1
  • Lempire – Bak, Human Barbarian 2
  • Mary – Brin, Half-Elf Ranger 1
  • Nuurori – Poju, Halfling Summoner 1
  • Skie – Tuuli-Anna, Elf Witch 1

28.2.2012 #0-06: Black Waters

Ti 28.2. klo 18.15 Otaniemessä, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Hesmah - Fisi, Halfling Bard 2
  • Jonna - Ravna Elfhilda, Half-elf Druid 1
  • mosillan - Galen Ablamar, Human Cavalier 2
  • Smaugi/40590-1 - Sefton, Half-elf Magus 1
  • Zaha - Enoch Adom, Human Oracle 1

24.2.2011 #3-02: Sewer Dragons of Absalom

Pe 24.2. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 3
  • Hesmah - Fisibbei Furfoot, Halfling Bard 1/Cavalier 1/Fighter 1
  • Arkhios - Hawke, Human Ranger 2
  • orbitti - Marygold, Summoner 3
  • makake - Harsk, Dwarf Monk 2

23.2.2012 #3-07: Echoes of the Overwatched

To 23.2. klo 18.00 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1-2)

21.2.2012 #3-03: The Ghenett Manor Gauntlet

Ti 21.2. klo 18:30 JMT 3A Pelitilassa, GM: Zaha (Tier 5-6)

  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor 6
  • Mreikon - Trinie Valrune, Human Sorcerer 5
  • xJx - Subaira, Half-Orc Druid 5

19.2.2012 #3-13: The Quest for Perfection—Part III: Defenders of Nesting Swallow

Su 19.2. klo 16.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 4-5)

19.2. #2-19: Shades of Ice – Part III: Keep of the Huscarl King

Su 19.2. klo 12.00 Otaniemessä, GM: mosi (Tier 4-5)

18.2.2012 2-21: The Dalsine Affair

La 18.2. klo 15 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 3-4)

17.2.2012 #3-13: The Quest for Perfection—Part III: Defenders of Nesting Swallow

Pe 17.2. klo 18.30 JMT 3A Pelitilassa, GM: Zaha (Tier 4-5)

14.2. #2-24: Shadow's Last Stand—Part II: Web of Corruption

Ti 14.2. klo 18.30 JMT 3A Pelitilassa, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • mosillan - Elyas Abbel, Human Fighter 3
  • Devak - Morel Hazark?, Human Wizard 3
  • Mreikon - Trinie Valrune, Human Sorcerer 4
  • Snaake - Kurz Stormaxe, Dwarf Fighter 2
  • xJx - Tariq, Human Cleric of Abadar 2

10.2. PSS #8: Slave Pits of Absalom

Pe 10.2. klo ~19.00 salaisessa paikassa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Endel - Milon, Gnome Sorcerer 1
  • Heikki - Heikki Hei, Elf Rogue 1
  • mosillan - Illisin Ablamar, Human Witch 1
  • Snaake - Kurz Stormaxe, Dwarf Fighter 2
  • Zaha - Kyra, Human Cleric of Sarenrae 1 PREGEN

7.2.2012 #3-07: Echoes of the Overwatched

Ti 7.2. klo 18.00 Uudella ylioppilastalolla, GM: Snaake (Tier 1-2)

  • Antti K. - Krunk, Half-Orc Monk 1
  • Kari - Merisiel, Elf Rogue 1 PREGEN
  • Topi/44694 - Kyra, Human Cleric of Sarenrae 1 PREGEN
  • Valtter/44699 - Ezren, Human Wizard 1 PREGEN
  • Zaha - Ethelric, Dwarf Fighter 1/Ninja 1

5.2.2012 #16 To Scale the Dragon

Su 5.2. klo 12.00 Otaniemessä, GM: Deus (Tier 5-6)

4.2.2012 Crypt of the Everflame

La 4.2. klo 11.00 Otaniemessä, GM: mrdk (Tier 1)

  • mosillan - Elyas Abbel, Human Fighter 2
  • Mreikon - Taran Valrune, Human Alchemist 1
  • NiTessine - Marek Blackleaf, Elf Wizard 2
  • Sazmo - Oron, Half-Elf Barbarian 1
  • xJx - Rainrenthwen, Elf Alchemist 1

31.1.2012 #3-07: Echoes of the Overwatched

Ti 31.1. klo 14.00 Otaniemessä, GM: Hesmah (Tier 1-2)

  • Devak - Rodrik Abscar, Human Cavalier 1
  • xJx - Izkrael, Elf Alchemist 1
  • mosillan - Roanna Abscar, Human Cavalier 1
  • Snaake - Kurz Stormaxe, Dwarf Fighter 1
  • aias - Torax, Elf Wizard 1

29.1.2012 #04: Frozen Fingers of Midnight

Su 29.1. klo 12.00 Otaniemessä, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Devak - Rodrik Abscar, Human Fighter 1
  • Hesmah - Regron Ironhill, Dwarf Gunslinger 1
  • mosillan - Roanna Abscar, Human Fighter 1
  • Mreikon - Taran Valrune, Human Fighter 1/Alchemist 1
  • Snaake - Kurz Stormaxe, Dwarf Fighter 1
  • willowtree - Stigur Greathammer, Dwarf Cleric of Torag 1

29.1.2012 Intro 3: First Steps, Part III – A Vision of Betrayal

Su 29.1. klo 12.00 Tampereella, GM: Veltzeh (Tier 1)

28.1.2012 Intro 2: First Steps, Part II – To Delve the Dungeon Deep

La 28.1. klo 19.00 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 1)

28.1.2012 Intro 1: First Steps, Part I – In Service to Lore

La 28.1. klo 14.45 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 1)

27.1.2012 #2-23: Shadow's Last Stand—Part I: At Shadow's Door

Pe 27.1. Klo 17:30 jmt3 Peli-ilta, GM: mosillan (tier 1-2)

  • aias - Torax, Elf Wizard 1
  • Hesmah - Regron Ironhill, Dwarf gunslinger 1
  • Touko - Ardan, Human Inquisitor 2
  • Teemu - Chispan?, Halfling Gunslinger 2
  • Devak - Amanda Lamak?, Cleric 1

26.1.2012 #03: Murder on the Silken Caravan

To 26.1. klo 18.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

22.1.2012 #13: Prince of Augustana

Su 22.1. klo 14.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 4-5)

21.1.2012 #2-23: Shadow's Last Stand—Part I: At Shadow's Door

La 21.1. klo 18.00 Jämeräntaival 10 CD kerhotilassa, GM: Zaha (Tier 3-4)

15.1.2012 Feast of Ravenmoor

Su 15.1. klo 15.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 3)

14.1.2012 #2-03: Rebel's Ransom

La 14.1. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Deus (Tier 5-6)

14.1.2012 #2-17: Shades of Ice - Part II: Exiles in Winter

La 14.1. klo 14:30 - 18:30 JMT10C-D, GM: mosillan (Tier 4-5)

13.1.2012 #3-11: The Quest for Perfection—Part II: On Hostile Waters

Pe 13.1. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • xJx - Tariq, Human Cleric of Abadar 1
  • orbitti - Marygold, Summoner 2
  • Sazmo - Oron, Half-Elf Barbarian 1
  • Snaake - Kurz Stormaxe, Dwarf Fighter 1
  • Devak - Amanda Lamak, Human Cleric 1
  • mosillan - Thaniel Abrekiir, Elf Magus 2

8.1.2012 #3-11: The Quest for Perfection—Part II: On Hostile Waters

Su 8.1. klo 14.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 4-5)

6.1.2012 #2-23: Shadow's Last Stand—Part I: At Shadow's Door

Pe 6.1. klo 17.00 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 2
  • orbitti - Küssmir am Arschloch, Human Paladin of Iomedae 1
  • xJx - Tariq, Human Cleric of Abadar 1
  • Toni - Harsk, Dwarf Monk 2

3.1.2012 Feast of Ravenmoor

Ti 3.1. klo 17.30 Otaniemessä, GM: mrdk (Tier 3)

28.12.2011 #3-06: Song of the Sea Witch

Ke 28.12. klo 12.00 Otaniemessä, GM: xJx (Tier 3-4)

20.12.2011 #2-21: The Dalsine Affair

Pe 20.12. klo 18.30 Jämeräntaival 10 CD:n pelitilassa, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 4
  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor 4
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 3
  • xJx - Mureena, Half-Orc Fighter 1/Rogue 2

9.12.2011 #3-09: The Quest for Perfection—Part I: The Edge of Heaven

Pe 9.12. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Devak - Boel, Halfling Rogue 1
  • orbitti - Marygold, Scary child Summoner 2
  • mosillan - Thaniel Abrekiir, Human Magus 1
  • xJx - Mureena, Human Fighter 1/Rogue 1
  • Juha - Orlkarth, Human Barbarian 1
  • Sazmo - Baringar Boombottle, Gnome Alchemist 2

6.12.2011 #1-41: The Devil We Know, Part III—Crypt of Fools

Ti 6.12. klo 14.00 Otaniemessä, GM: Deus (Tier 3-4)

3.12.2011 #3-09: The Quest for Perfection—Part I: The Edge of Heaven

La 3.12. klo 15.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 4-5)

29.11.2011 #3-05: The Frostfur Captives

Ti 29.11. klo 17.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

25.11.2011 #3-02: Sewer Dragons of Absalom

Pe 25.11. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 3
  • Juho - Tarsk, Human Monk 2
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 3
  • mosi - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor 3
  • xJx - Subaira, Half-orc Druid 4

20.11.2011 #24: Decline of Glory

Su 20.11. klo 12.00 Matinkylässä, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 2
  • mrdk - Sarcana Xasthur, Human Bard 2
  • Zaha - Gerardus of Woodsedge, Halfling Cavalier 1

18.11.2011 #43: The Pallid Plague

Pe 18.11. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Devak - Boel, Halfling Rogue 1
  • Mreikon - ?, Fighter 1
  • orbitti - Marygold, scary child 1
  • xJx - Mureena, Fighter 1/Rogue 1
  • Ziria - Kyra, Cleric 1
  • Juha - Orlkarth, Barbarian 1

13.12.2011 #2-15: Shades of Ice—Part I: Written in Blood

Ti 13.12. klo 18:30 Otaniemessä, GM: mosillan (tier 4-5)

  • Deus - Razmand Nevantes, Human Inquisitor 3
  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 3
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 3
  • Samuli - Wulf, Half-Elf Summoner 3
  • xJx - Loimu, Halfling Sorcerer 3
  • Zaha - Xavier, Human Inquisitor of Pharasma 1/Ranger 1/Bard 1

12.11.2011 #14: The Many Fortunes of Grandmaster Torch

La 12.11. klo 14.15 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 4-5)

11.11.2011 #3-07: Echoes of the Overwatched

Pe 11.11. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Deus - Dhastrach Orisialis, Dwarf Cleric of Nethys 2
  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 1
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 2
  • mrdk - Sarcana Xasthur, Human Bard 1
  • orbitti - Marygold, scary child 1
  • Sazmo - Baringar Boombottle, Gnome Alchemist 2

8.11.2011 #3-05: The Frostfur Captives

Ti 8.11. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 1)

  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 1
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 2
  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 2
  • Devak - Boel Lardar, Halfling Rogue 1
  • Toni - Harsk, Dwarf Monk 1
  • Juho - Tarsk, Dwarf Monk 2

05.11.2011 Intro 2: First Steps—Part II: To Delve the Dungeon Deep

La 6.11. klo 19 Itäkeskuksessa, GM: Devak (Tier 1)

  • Teemu - Chispa, Human Gunslinger 1
  • Karri - Autumn, Half-elf Ranger 1
  • Touko - Ardan, Human Inquisitor 1
  • Sampsa - Togaet Culter, Human Bard 1
  • Tom - Magus, Elf Wizard 1

3.11.2011 #49 Among the Dead

To 3.11. klo 17.00 Otaniemessä, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Devak - Karim Izanor, Half-orc Barbarian 2
  • mosillan - Thaniel Abrekiir, Elf Magus 1
  • mrdk - Sarcana Xasthur, Human Bard 1
  • xJx - Mureena, Half-orc Fighter 1

29.10.2011 We Be Goblins!

La 29.10. klo 12.00 Myllypurossa, GM: xJx (Tier 1)

  • Deus - Poog of Zarongel, Goblin Cleric of Zarongel 1 (2205-5)
  • mrdk - Reta Bigbad, Goblin Fighter 1 (2656-1)
  • orbitti - Chuffy Lickwound, Goblin Rogue 1
  • Sazmo - Mogmurch, Goblin Alchemist 1 (3937-5)

27.10.2011 Intro 1: First Steps, Part I – In Service to Lore

To 27.10. klo 10.00 Itäkeskuksessa, GM: Devak (Tier 1)

  • Teemu - Chispa, Human Gunslinger 1
  • Karri - Autumn, Half-elf Ranger 1
  • Touko - Ardan, Human Inquisitor 1
  • Jiri - Edwin, Human Paladin 1

25.10.2011 #2-13: Murder on the Throaty Mermaid

Ti 25.10. klo 16.30 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

23.10.2011 #2-13: Murder on the Throaty Mermaid

Su 23.10. klo 12.00 Leppävaarassa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Devak - Karim Izanor, Half-Orc Barbarian 2
  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 2
  • mrdk - Sarcana Xasthur, Human Bard 1
  • Samuli - Wulf, Half-Elf Summoner 2
  • Sazmo - Baringar Boombottle, Gnome Alchemist 1
  • xJx - Loimu, Halfling Sorcerer 2

21.10.2011 #3-05: Tide of Twilight

Pe 21.10. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 1)

  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 1
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 2
  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 2
  • Devak - Karim Izanor, Half-Orc Barbarian 2
  • Samuli - Wulf, Half-Elf Summoner 2
  • xJx - Loimu, Halfling Sorcerer 2

14.10.2011 Intro 3: First Steps, Part III – A Vision of Betrayal

Pe 14.10. klo 18.30 ORC:n peli-illassa, GM: Zaha (Tier 1)

  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 1
  • Juho - Tarsk, Dwarf Monk 1
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 1
  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 1
  • Devak - Karim Izanor, Half-Orc Barbarian 1
  • Toni - Harsk, Dwarf Monk 1

8.10.2011 Intro 2: First Steps, Part II – To Delve the Dungeon Deep

La 8.10. klo 19.00 Pelileirillä, GM: Zaha (Tier 1)

  • Juho - Tarsk, Dwarf Monk 1
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 1
  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 1
  • orbitti - Marygold
  • Devak - Karim Izanor, Half-Orc Barbarian 1

8.10.2011 Intro 1: First Steps, Part I – In Service to Lore

La 8.10. klo 13.00 Pelileirillä, GM: Zaha (Tier 1)

  • Juho - Tarsk, Dwarf Monk 1
  • Mreikon - (pregen) Kyra, Human Cleric 1
  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 1
  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 1
  • Tatu - (pregen) Ezren, Human Wizard 1
  • Toni - Harsk, Dwarf Monk 1

02.10.2011 #1: Silent Tide

Su 02.10. klo 17.00 Tampereen teknillisellä yliopistolla, GM: Veltzeh (Tier 1-2)

2.10.2011 #47: The Darkest Vengeance

Su 2.10. klo 12.00 Matinkylässä, GM: Deus (Tier 1-2)

30.9.2011 Intro 3: First Steps—Part III: A Vision of Betrayal

Pe 30.9. Pihlajistossa, GM: xJx (Tier 1)

  • Samuli - Wulf, Half-Elf Summoner 1
  • Alvan - Ifandus
  • Goltrak
  • 2 muuta pelaajaa

29.9.2011 #52: The City of Strangers, Part II - The Twofold Demise

To 29.9. klo 18:00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

25.9.2011 #37: The Beggar's Pearl

Su 25.9. klo 12.00 Matinkylässä, GM: Deus (Tier 6-7)

18.9.2011 Intro 1: First Steps, Part I – In Service to Lore

Su 18.9. klo 12.00 Matinkylässä, GM: Deus (Tier 1)

  • Samuli - Wulf, Half-Elf Summoner 1
  • Sazmo - Baringar Boombottle, Gnome Alchemist 1
  • xJx - Loimu, Halfling Sorcerer 1
  • Zaha - Gerardus Of Woodsedge, Halfling Cavalier 1

11.9.2011 #48: The Devil We Know Part IV - Rules of the Swift

Su 11.9. klo 12.00 Matinkylässä, GM: Deus (Tier 3-4)

7.9.2011 #41: The Devil We Know Part III – Crypt of Fools

Ke 7.9. klo 18.30 Matinkylässä, GM: Deus (Tier 1-2)

4.9.2011 Intro 3: First Steps, Part III – A Vision of Betrayal

Su 4.9. klo 12.00 Traconissa, GM: Deus (Tier 1)

  • Antti Salmi - Bobullancistarion, Elf Rogue 1
  • Veltzeh - Hel Sudenratsastaja, Halfling Cavalier 1
  • Muser - Solveig, Human Bard 1
  • Skie - Gristle McThornbody, Human Cleric of Gorum 1
  • Lauri Salmi - Galin Stonefoot, Dwarf Bard 1

3.9.2011 Intro 2: First Steps, Part II – To Delve the Dungeon Deep

La 3.9. klo 22.00 Traconissa, GM: Deus (Tier 1)

  • Antti Salmi - Bobullancistarion, Elf Rogue 1
  • Veltzeh - Hel Sudenratsastaja, Halfling Cavalier 1
  • Muser - Solveig, Human Bard 1
  • Skie - Gristle McThornbody, Human Cleric of Gorum 1
  • Pitkä-Ville - Narayan Shadizar, Elf Cleric of Iomedae 1
  • Jakke - Koga, Half-orc Barbarian 1

3.9.2011 Intro 1: First Steps, Part I – In Service to Lore

La 3.9. klo 11.00 Traconissa, GM: Deus (Tier 1)

  • Pitkä-Ville - Narayan Shadizar, Elf Cleric of Iomedae 1
  • Veltzeh - Hel Sudenratsastaja, Halfling Cavalier 1
  • Muser - Solveig, Human Bard 1
  • Roskagori - Dr. Zaius, Human Druid 1
  • Skie - Gristle McThornbody, Human Cleric of Gorum 1
  • Navdi - Musta Annis, humanoid spellcaster 1

28.8.2011 Intro 3: First Steps, Part III – A Vision of Betrayal

Su 28.8. klo 13.00 Matinkylässä, GM: Deus (Tier 1)

22.8.2011 Intro 2: First Steps, Part II – To Delve the Dungeon Deep

Ma 22.8. klo 18.00 jossakin, GM: xJx (Tier 1)

  • Samuli - Wulf, Half-Elf Summoner 1
  • Goltrak
  • Alvan - Ifandus

11.8.2011 Intro 2: First Steps, Part II – To Delve the Dungeon Deep

To 11.8. klo 17.00 Mikkelässä, GM: Deus (Tier 1)

7.8.2011 #51: The City of Strangers, Part I - The Shadow Gambit

Su 7.8. klo 12.00 Stadin Pelikaupassa, GM: NiTessine (Tier 3-4)

  • Aleksandrs - Tiaburn Stedd, Halfling Rogue 2
  • Arkhios - Hawke, Human Ranger 1
  • Deus - Burburtep, Half-Orc Monk 3
  • Hesmah - Hagglepants, Gnome Sorcerer 3
  • Navdi - von Steinitz, Half-Elf Ranger 1/Rogue 1
  • Olga - Patrissia, Half-Elf Ranger 2

Mekanismin wiki pyörii PmWikin päällä ulkoasunaan UnStrapped