(:toc:)

Pelikerrat Kausi 4

Kausi 4 alkoi Gen Conissa 16.8.2012 ja päättyi 13.8.2013. Tällä aikavälillä pelatut sessiot on listattu täällä.

Pelatut pelikerrat

12.8.2013 #4-23: Rivalry's End

Ma 12.8.2013 klo 17:00 Hervannassa, GM: Muser (Tier 3-4)

7.8.2013 #2-02: Before the Dawn, part II - Rescue at Azlant Ridge

Ke 7.8.2013 klo 17:00 Hyhkyssä, GM: Zathow (Tier 1-2)

4.8.2013 #3-24: The Golden Serpent

Su 4.3.2013 klo 12.00 Hervannassa, GM: Rei (Tier 8-9)

5.8.2013 #4–21: Way of the Kirin

Ma 5.8.2013 klo 18.00 Leppävaara, GM: nightwun (Tier 3-4)

  • Zaha - Enoch Adom, Oracle 3
  • Orbitti - Lucrezia, Cleric 4
  • Toks- Kipinä, Oracle 3
  • Mela - Pingu, Fighter 3
  • Tero - Machete, Barb 3
  • Mari - Loimu Lieska, Sorc 3

3.8.2013 #0-07: Among the Living

La 3.8.2013 klo 12.00 Hervannassa, GM: Skie (Tier 3-4)

24.7.2013 #4-26 The Waking Rune

Ke 24.7.2013 klo 18.00 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 10-11)

22.7.2013 #3-8 Among the Gods

Ma 22.7.2013 Hervannassa, GM: Mary Leathert (Tier 3-4)

22.7.2013 #4-10 Feast of Sigils

Ma 22.7.2013 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 10-11)

19.7.2013 #0-06: Black Waters

Pe 19.7.2013 Hyhkyssä, GM: Zathow (Tier 4-5)

18.7.2013 Pathfinder Module: Murder's Mark

Ti-to 16.-18.7.2013 Hallituskadulla, GM: Rei (Tier 1-2)

15.7.2013 #2-12: Below the Silver Tarn

Ma 15.7.2013 Hervannassa, GM: Muser (Tier 10-11)

  • Gastogh - Riquam, Human Cavalier 4/Fighter 5
  • MaryLeathert - Jo Stiggson, Human Paladin 9
  • Rei - Skad, Half-Elf Rogue/Inquisitor/Shadowdancer 8
  • Skie - Tuuli-Anna, Elf Witch 7
  • Zathow - Crosis, Human Cleric of Perkele 11
  • Veltzeh - Soular, Elf Alchemist 8

8.7.2013 #2-01: Before the Dawn, Part I - The Bloodcove Disguise

Ma 8.7.2013 TTY:llä, GM: FranKc (Tier 1-2)

20.01.2013 #30 The Devil We Know, Part II — Cassomir's Locker

Su 20.01.2013-08.07.2013 Mekanismissa, GM: Deus (Tier 1-2)

4.7.2013 #4-22 Halls of Dwarven Lore

To 4.7.2013 klo ? Otaniemessä?, GM: ??!??!?!??!!??!????!?!?!?!??!???!??!?! MYSTEERIMIESNAINEN

  • toks - Silva Suonsilmä, Half-orc Paladin
  • Mela - Straik, Halfling Fighter 1/Rogue 3
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 6
  • Ziria - Faina, Wizard 6
  • Juho - Oz, hammaslääkäri

4.7.2013 #4-14 My Enemy's Enemy

To 4.7.2013 klo 16:00 Hervannassa, GM: MaryLeathert (Tier 3-4)

3.7.2013 #4-19 The Night March of Kalkamedes

Ke 3.7.2013 Perkkaalla, GM: Zaha (Tier 4-5)

  • nightwun - Kepec, Human Barbarian/Ranger
  • orbitti - Lucrezia, Aasimar Cleric of Sarenrae
  • Jonna - Meiying Yue, Elf Fighter/Ninja
  • toks - Lin Ber, Human Monk

28.5.2013 - 2.7.2013 The Harrowing

Ti 28.5.2013 - Ti 2.7.2013 , GM: Zaha (Tier 9)

27.6.2013 #48: The Devil We Know Part IV: Rules of the Swift

To 27.6.2013 TTY:llä, GM: Rei (Tier 3-4)

20.6.2013 #41: The Devil We Know Part III: Crypt of Fools

To 20.6.2013 TTY:llä, GM: Rei (Tier 3-4)

18.6.2013 #4-17: Tower of the Ironwood Watch

Ti 18.6.2013 klo 17:30 Hervannassa, GM: Rei (Tier 5-6)

17.6.2013 #38: No Plunder, No Pay

Ma 17.6.2013 klo 17.00, GM: Deus (Tier 10-11)

13.6.2013 #30: The Devil We Know Part II: Cassomir's Locker

To 13.6.2013 TTY:llä, GM: Rei (Tier 1-2)

15.11.2012 #51 The City of Strangers—Part II: The Twofold Demise

To 22.11.2012-10.6.2013 Pelilaudalla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Deus - Deaflady, Elf Oracle 1
  • Filadeus - Garum, Dwarf Barbarian 1
  • Laer - Mutgash, Half-Orc Cleric of Rovagug 1
  • Muser - Freki, Dwarf Paladin 1
  • pmiettin - Jack, Human Inquisitor of Calistria 1
  • xJx - Ursion, Human Barbarian 1/Oracle 1

11.6.2013 #3-17: Red Harvest

Ti 11.6.2013 klo ?? TTY:llä, GM; Rei (Tier 7-8)

9.6.2013 #2-15: Shades of Ice Part I: Written In Blood

Su 9.6.2013 klo 12 Kalevassa, GM; Muser

6.6.2013 #29: The Devil We Know Part I: Shipyard Rats

To 6.6.2013 TTY:llä, GM: Rei (Tier 1-2)

1.6.2013 Pathfinder Society Special: Year of the Shadow Lodge

La 1.6.2013 klo 13 Otaniemen Rantasaunalla, Yli-GM: Zaha

  • Pöytä 1 (Tier 3-4), GM: orbitti
    • Jonna
    • xJx
    • Juho
    • Hannis
  • Pöytä 2 (Tier 5-6), GM: mosillan
    • nightwun
    • toks
    • FranKc
    • Sazmo
  • Pöytä 3 (Tier 10-11), GM JJape
    • Ziria
    • Devak
    • Palkki
    • Filadeus

The Night March of Kalkamedes

Ti 28.5.2013 klo 18 Atteistin luona, GM: MaryLeathert

  • Rei - Arashi
  • Veltzeh - Raket
  • Gastogh - Lnaij
  • Skie - Merja
  • Muser - Ekewadu
  • Atteisti - Borgus

25.5.2013 4-06: The Green Market

La 25.5.2013 Perkkaalla, GM: Zaha (Tier 5-6)

  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 5
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard/Cavalier
  • toks - Silva, Half-Orc Paladin
  • Mela - Straik, Halfling Rogue
  • orbitti - Marygold, "Human" Summoner
  • pmiettin - Kalan, Human Magus

25.5.2013 #3-06: Song of the Sea Witch

La 25.5.2013 klo 12 Ylöjärvellä, GM: Rei

11.5.2013 #3-18: The God's Market Gamble

La 11.5.2013 klo 16.00 Otaniemessä, GM: Tomahawk (Tier 4-5)

  • Isikala - Fizzle, Halfling Sorcerer 4
  • FranKc - Wilhelm Tuser, Halfling Inquisitor of Desna 5
  • JJape - Hector, Half-Orc Ranger 5
  • Mreikon - Ullis Raak?, Halfling Bard 5

7.5.2013 #3-16: The Midnight Mauler

Ti 7.5.2013 klo 19:15 Otaniemessä, GM: Isikala (Tier 6-7)

  • Deus - Devon Callister, Halfling Gunslinger 3/Fighter 2
  • FranKc - Wilhelm Tuser, Halfling Inquisitor of Desna 5
  • JJape - Vinrael, Elf Magus 4
  • pmiettin - Zur Sisel, Tiefling Ranger/Summoner
  • toks - Silva Suonsilmä, Half-orc Paladin
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard

4.5.2013 #2-09: The Heresy of Man-Part III: Beneath Forgotten Sands

La 4.5.2013 klo 11.00 Otaniemessä, GM: JJape (Tier 8-9)

1.5.2013 #2-07 The Heresy of Man-Part II: Where Dark Things Sleep

Ke 1.5.2013 klo 17.30 Tapiolassa, GM: JJape (Tier 8-9)

28.4.2013 #4-20 Words of the Ancients

Su 28.4. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 10-11)

  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 11
  • Mreikon - Trinie Valrune, Human Sorcerer 11
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger/Fighter 10
  • xJx - Kresentius, Human Wizard 11
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 11
  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 10

25.4.2013 #2-06: The Heresy of Man—Part I: The First Heresy

To 25.4.2013 klo 16.30 Otaniemessä, GM: JJape (Tier 5-6)

23.4.2013 Hall of Drunken Heroes

Ti 23.4.2013 klo 16:30 Ylöjärvellä, GM: Rei (Tier 7-8)

22.04.2013 4-05: The Sanos Abduction

2013-02-26-2013-04-22, GM: Samuli (Tier 3-4)

20.4.2013 The Skinsaw Murders

La 20.4.2013 klo 12.00 Kalevan norsunluutornissa, GM: NiTessine (Tier 5)

18.4.2013 First Steps—Part I: In Service to Lore

To 18.4.2013 Tapiolassa, Gm: Filadeus (Tier 1)

18.4.2013 First Steps—Part II: To Delve the Dungeon Deep

To 18.4.2013 Tapiolassa, Gm: Filadeus (Tier 1)

18.4.2013 First Steps—Part III: A Vision of Betrayal

To 18.4.2013 Tapiolassa, Gm: Filadeus (Tier 1)

18.4.2013 First Steps—Part 2: To Delve the Dungeon Deep

To 18.4.2013 klo 17.00 Hallituskatu, Tre, GM: Atteisti (Tier 1)

17.4.2013 #4–15: The Cyphermage Dilemma

Ke 17.4.2013 klo 17.00 Domuksella, GM: MaryLeathert (Tier 4–5)

4.8.2012 #3-07: Echoes of the Overwatched

La 13.4.2013 Tapiolassa, GM: JJape (Tier 4-5)

22.12.2012 Thornkeep - The Forgotten Laboratory

To 3.1.2013 ja To 22.12.2012, GM: orbitti

  • Zaha - Dr. Willem Latranius
  • Ziria - Inkivääri
  • nightwun - Kepec
  • toks - Hallamieli
  • Ari R. - Gabriel

8.4.2013 #4-15: The Cyphermage Dilemma

Ma 8.4.2013 klo 17.30 Otaniemessä, GM: Devak (Tier 4-5)

6.4.2013 #4-12: The Refuge of Time

La 6.4.2013 klo 14 Multisillassa, GM: Deus (Tier 10-11)

5.4.2013 #3-25: Storming the Diamond Gate

Pe 5.4.2013 klo 14 Domus-klubilla, GM: MaryLeathert (Tier 3-4)

4.4.2013 #45: Delirium's Tangle

To 4.4.2013 Tapiolassa, GM: Filadeus (Tier 4-5)

4.4.2013 First Steps—Part I: In Service to Lore

To 4.4.2013 klo 17.00 Hallituskatu, Tre, GM: Atteisti (Tier 1)

1.4.2013 #3-05: Tide of Twilight

Ma 1.4.2013 klo 16:30 Otaniemessä, GM: JJape (Tier 4-5)

29.3.2013 #0-24: Decline of Glory

Pe 29.3.2013 Zathowilla, GM: MaryLeathert (Tier 3-4)

28.3.2013 #2-18: The Forbidden Furnace of Forgotten Koor

To 28.3.2013 Norsunluutornissa, GM: Rei (Tier 7-8)

28.3.2013 #4–18: The Veteran's Vault

To 28.3.2013 Otaniemessä, GM: Mreikon

27.3.2013 Intro 2: First Steps—Part II: To Delve the Dungeon Deep

Ke 27.3.2013 Otaniemessä, GM: Mreikon

  • Tarmo
  • Marko
  • Tatu

25.3.2013 #2-24: Shadow's Last Stand-Part 2: Web of Corruption

Ma 25.3.2013 Kalevassa, GM: Zathow

  • Loviatar - LORGARA, Elf Magus 1
  • NiTessine - KERAVALAINEN, Tiefling Druid 2
  • Skie - ZWOGO, Half-Orc Ranger 1
  • MaryLeathert - Faraj Wahbi, Half-Orc Cleric of Sarenrae 2

18.3.2013 #2-24: Shadow's Last Stand-Part 2: Web of Corruption

Ma 18.3.2013 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1-2)

17.3.2013 Curse of the Riven Sky

Su 17.3.2013 klo 12.00 Ylöjärvellä, GM: Deus (Tier 10)

11.3.2013 #2-23: Shadow's Last Stand-Part 1: At Shadow's Door

Ma 11.3.2013 Kalevassa, GM: Zathow(Tier 1-2)

9.3 #40: Hall of Drunken Heroes

La 9.3. Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 10-11)

  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 10
  • Palkki - Gatas?, Human Fighter 4/Gunslinger 5
  • Isikala - Herpus, Tiefling Monk 10
  • JJape - Shaemzai, Half-Elf Summoner 9
  • Arkhios - Hietakirppu, Halfling Barbarian 2/Rogue 7/Halfling Opportunist 1

7.3 #4-16: The Fabric of Reality

To 7.3. Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 8-9)

6.3.2013 #4-EX: Day of the Demon

Ke 6.3. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • JJape - Hector, Half-Orc Ranger 3
  • Isikala - Aram Leafstomper, Half-Orc Ninja 3
  • Tomahawk - Yerrek Elastir, Human Bard 3
  • mosi - Priadan Sharlea, Aasimar Bard 3
  • Filadeus - Halfdan "Siniparta", Human Cleric of Kostchtchie 1/Barbarian 1/Ranger 1
  • Devak - Amanda Lamak, Human Cleric 2/Wizard 1

5.3.2013 Pathfinder Module: From Shore to Sea

Ti 5.3.2013 Norsunluutornissa, GM: Rei (Tier 6)

4.3.2013 #2-23: Shadow's Last Stand-Part 1: At Shadow's Door

Ma 4.3.2013 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1-2)

1.3.2013 #45: Delirium's Tangle

Pe 1.3. klo 18:00 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1-2)

  • Atteisti - Borgus, Half-orc Oracle 1
  • Loviatar - Skad, Half-Elf Inquisitor of Lao Shu Po 1/Rogue
  • Muser - Vittorio d'Auseil, Tiefling Samurai 1
  • Kohva - Hyi, Half-Orc Ranger 1

28.2.2013 #4-11: The Disappeared

To 28.2.2013 Pajamäessä, GM: Zaha (Tier 4-5)

  • Ari R - Gabriel, Aasimar Paladin 2
  • Ziria - Inkivääri, Human Cleric of Besmara 3
  • toks - Lin Ber, Human Monk 2
  • orbitti - Khemikal Ali bin Abu Ois Tar Been, Gnome Alchemist 5
  • pmiettin - Zur Sisel, Tiefling Ranger 1 /Summoner 3
  • nightwun - Grugar, Human Bard 4

23.2.2013 #43: The Pallid Plague

La 23.2. klo 12.00 Pispalassa, GM: Deus (Tier 3-4)

21.2.2013 #3-16 The Midnight Mauler

To 21.2. klo 18.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 3-4)

21.2.2013 #2-03 The Rebel's Ransom

To 21.2. klo 16.30 JMT 10CD, GM: Devak (Tier 8-9)

  • Tomahawk - Magnus?, Human Wizard 9
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 9
  • mosi - Galen?, Human "Paladin" 7
  • Isikala - Herpus, Tiefling Monk 8
  • JJape - Shaemzai, Human Summoner 6
  • Palkki - Gatas?, Human Gunslinger 8

19.2.2013 #17 Perils of the Pirate Pact

Ti 19.2.2013 klo 18.30 Myyrmäessä, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Ari R - Gabriel, Aasimar Cleric 2
  • HollowBarista - Reiko, Human Ninja 4 PREGEN
  • Jonna - Meiying, Elf Fighter 1/Ninja 2
  • nightwun - Kepec, Human Ranger 1/Barbarian 2
  • toks - Lin, Human Monk 3
  • Ziria - Inkivääri, Human Cleric 3

18.2.2013 #3-15 The Haunting of Hinojai

La 18.2. klo 16.30 Kalevassa, GM: Muser (Tier 5-6)

17.2.2013 #3-02: Sewer Dragons of Absalom

Su 17.2.2013 klo 11:30 JMT 10CD, GM: JJape (Tier 3-4)

16.2.2013 #2-03: Rebel's Ransom

La 16.2.2013 klo 13:00 Teiskontien baabelissa, GM: Muser (Tier 5-6)

12.2.2013 #4-13: Fortress of the Nail

Ti 12.2.2013 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 8-9)

  • Isikala - Herpus, Tiefling Monk 8
  • xJx - Subaira, Half-Orc Druid 8
  • Palkki - Gatas?, Human Gunslinger 8
  • Tomahawk - Magnus?, Human Wizard 9
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 9
  • mosi - Galen?, Human "Paladin" 7

11.2.2013 4-06: The Green Market

Ma 11.2.2013 klo 17:00 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 5-9)

  • Atteisti, Merisiel, Elf Rogue 7 PREGEN
  • Deus, Devon Callister, Halfling Fighter 2/Gunslinger 3
  • Loviatar, Tyraxor, Half-Orc Druid 8
  • MaryLeathert, Jo Stiggson, Human Paladin 5
  • NiTessine, Visconte Ennio Magnifico de Fuocofarese, Gnome Barbarian 3/Bard 3

10.2.2013 #4-14: My Enemy's Enemy

Su 10.2.2013 Otaniemessä, GM: Isikala

  • Filadeus - Helios
  • JJape - Shaemzai
  • Palkki - Gatas
  • pmiettin - Kalan
  • xJx - Mureena
  • Ziria - Faina

8.2.2013 #4-11: The Disappeared

Pe 8.2.2013 salaisessa paikassa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Endel - Milon, Gnome Sorcerer 1
  • HeikkiHei - Dinker, Human Fighter 1
  • mosillan - Priadan Sharlea, Aasimar Bard 2
  • Orthas - Leon Mustakäsi, Human Ranger 1
  • Snaake - Tomar, Human Ranger 1
  • Zaha - Mr. Banjo, Half-Orc Bard 1

7.2.2013 #4–03: The Golemworks Incident

To 7.2. Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 8-9)

  • Tomahawk - Magnus?, Human Wizard 8
  • JJape - Shaemzai, Human Summoner 6
  • Devak - Morel?, Human Wizard 6
  • Isikala - Herpus, Tiefling Monk 8
  • FranKc - PREGEN Kyra
  • Palkki - Gatas?, Gunslinger 7

7.2.2013 #4-13: Fortress of the Nail

To 7.2.2013 TTY:llä, GM: Deus (Tier 5-6)

4.2.2013 #55: The Infernal Vault

Ma 4.2.2013 Otaniemessä:, GM: JJape (Tier 1–2)

31.1.2013 #4-01 Rise of the Goblin Guild

To 31.1.2013 Perkkaalla, GM: Ziria (Tier 1-2)

  • Ari R. - Gabriel, Aasimar Cleric 2
  • Mela - Mace Pingu, Tengu Fighter 2
  • Mikis - Marhand, Halfling Sorcerer 1
  • nightwun - Holk, Half-Orc Alchemist 1/Barbarian 1
  • orbitti - Lucrezia, Aasimar Cleric 2
  • toks - Hallamieli, Half-Elf Witch 2

29.1.2013 Intro 1: First Steps—Part I: In Service to Lore

Ti 29.1.2013 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 1)

28.1.2013 #4-07: Severing Ties

Ma 28.1. klo 17.00 TTY:llä, GM: Deus (Tier 1-2)

27.1.2013 From Shore to Sea

Su 27.1. klo 10.00 Otaniemessä, GM: Filadeus (Tier 5-7)

  • Isikala - Herpus, Tiefling Monk 6
  • mreikon - Taran Valrune, Human Fighter/Barbarian/Alchemist 6
  • Palkki - Gatas Fanabar, Human Gunslinger/Fighter 5
  • Tomahawk - Magnus Parnan, Elf Wizard 6
  • xJx - Mureena, Half-Orc Fighter 2/Rogue 3

18.1.2013 #4-12 The Refuge of Time

Pe 18.1. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 10-11)

17.1.2013 #4-05 The Sanos Abduction

To 17.1. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Ziria (Tier 6-7)

  • mosillan - Galen Ablamar, Human Paladin of Asmodeus 7
  • mreikon - Taran Valrune, Human Fighter 3/Barbarian 1/Alchemist 1
  • Isikala - Herpus, Tiefling Monk 6
  • Tomahawk - Magnus Parnan, Elf Wizard 5
  • xJx - Mureena, Half-Orc Fighter 1/Rogue 3
  • Devak - Morel Hazark, Human Wizard 5

12.1.2013 #4-11: The Disappeared

To 12.1. klo 17.30 Multisillassa, GM: Deus (Tier 1-2)

15.1.2013 #29: The Devil We Know—Part I: Shipyard Rats

12.9.2012-15.1.2013 Mekanismissa, GM: Deus (Tier 1-2)

13.1.2013 #4-09: The Blakros Matrimony

Su 13.1. Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Isikala - Herpus, Tiefling Monk
  • JJape - Shaemzai, Half-Elf Summoner
  • xJx - Mureena?, Half-Orc Fighter/Rogue
  • Filadeus - Helios, Aasimar Paladin
  • Mreikon - Sisslan Istvarl, Nagaji Paladin

13.1.2013 #1-39: The Citadel of Flame

Su 13.1. klo 18.30 Perkkaalla, GM: Pmiettin (Tier 4-5)

  • orbitti - Al Kemisti, Gnome Alchemist 4
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 4
  • toks - Silva, Half-orc Paladin 4
  • JuhoM - Oz, Half-orc Inquisitor 3
  • Hannis - Pershame, Gnome Summoner 4

12.1.2013 #4-09: The Blakros Matrimony

La 12.1. klo 12.00 Multisillassa, GM: Deus (Tier 3-4)

9.1.2013 #2–19: Shades of Ice—Part III: Keep of the Huscarl King

Ke 9.1. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 4-5)

6.1.2013 The Midnight Mirror

Su 6.1. klo 13:30 Kalevassa, GM: Rei (Tier 4)

  • Gastogh - Hayato, Human Samurai 4 PREGEN
  • MaryLeathert - Kyra, Human Cleric of Sarenrae 4 PREGEN
  • Muser - Ayrol Meandras, Half-Elf Fighter 1/Inquisitor of Abadar 2
  • NiTessine - Rhykevance, Dwarf Fighter 2/Wizard 1
  • Veltzeh - Soular Ajalaitle, Elf Alchemist 4
  • Zathow - Keshef al-Kafir, Human Inquisitor of Pharasma 3

22.12.2012 Thornkeep - The Accursed Halls

To 3.1.2013 ja To 22.12.2012, GM: orbitti

  • Zaha - Dr. Willem Latranius, Alchemist 2
  • Ziria - Inkivääri, Cleric 1
  • nightwun - Luukas Kuoppala (kuoli), Rogue 2
  • nightwun - Kepec, Barbarian 2 (?)
  • toks - Hallamieli, Witch 1
  • Ari R. - Gabriel, Cleric 1

2.1.2013 #2–17: Shades of Ice—Part II: Exiles of Winter

Ke 2.1. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 4-5)

2.1.2013 #4-11: The Disappeared

Ke 2.1. klo 17.30 Multisillassa, GM: Deus (Tier 1-2)

1.1.2013 #24: Decline of Glory

Ti 1.1. klo 16.00 Perkkaalla, GM: Ziria (Tier 3-4)

  • Mela - Straik, Halfling Fighter 1/Rogue 3
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 4
  • orbitti - Khemikal Al, Gnome Alchemist 3
  • pmiettin - Zur Sisel, Tiefling Ranger 1/Summoner 3
  • toks - Lin Ber, Human Monk 3

29.12.2012 #3-22: The Rats of Round Mountain—Part II: Pagoda of the Rat

La 29.12. klo 17.00 Otaniemessä, GM: Filadeus (Tier 10-11)

29.12.2012 #3-20: The Rats of Round Mountain—Part I: The Sundered Path

La 29.12. klo 12.00 Otaniemessä, GM: Filadeus (Tier 10-11)

28.12.2012 #2–15: Shades of Ice—Part I: Written in Blood

Pe 28.12. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 4-5)

27.12.2012 #3–24: The Golden Serpent

To 27.12. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Filadeus (Tier 8-9)

  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian 9
  • Mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 9
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 9
  • Tomahawk - Kyra, Human Cleric of Sarenrae 7 PREGEN
  • xJx - Subaira, Half-Orc Druid 8
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Fighter 1/Ranger 8

27.12.2012 #4-11: The Disappeared

To 27.12. klo 13.00 Otaniemessä, GM: mosillan (Tier 1-2)

  • Filadeus - Helios Theonid, Aasimar Paladin 2
  • JJape - Hector, Half-Orc Ranger 2
  • Mreikon - Sisslan Istvarl, Nagaji Paladin 3
  • NiTessine - Rhykevance, Dwarf Fighter 2/Wizard 1
  • Tomahawk - Elias Krupt, Human Ranger 2
  • xJx - Mwamini?, Human Bard 2

21.12.2012 #4–03: The Golemworks Incident

Pe 21.12. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 8-9)

20.12.2012 #2–21: The Dalsine Affair

To 20.12. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Mreikon (Tier 3-4)

20.12.2012 4-10: Feast of Sigils

To 20.12. klo 17.00 Multisillassa, GM: Deus (Tier 10-11)

19.12.2012 4-06: The Green Market

Ke 19.12. klo 17.00 Multisillassa, GM: Deus (Tier 5-6)

18.12.2012 4-07: Severing Ties

Ti 18.12. klo 17.00 Tampereen Puolenkuun Peleissä, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Kari Näätä - Kyra, Human Cleric of Sarenrae 1 PREGEN
  • NiTessine - Rhykevance, Dwarf Fighter 1/Wizard 1
  • Olaf - Hung, Dwarf Monk 2

9.12.2012 4-10: Feast of Sigils

Su 9.12. Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 7-8)

  • mosi - Galen Ablamar, Human "Paladin of Asmodeus"
  • xJx - Subaira, Half-Orc Druid
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard
  • Devak - Karim, Half-Orc Barbarian

9.12.2012 3-19: The Icebound Outpost

Su 9.12. klo 18.00 Pajamäessä, GM: Pmiettin (Tier 1-2)

  • nightwun - Luukas, Halfling Rogue 2
  • JJape - Shamzai, Half-Elf Summoner 2
  • toks - Hallamieli, Half-Elf Witch 1
  • Iridian - Riko, Tiefling Monk 1
  • Suolakala - Herpus, Tiefling Monk 2

9.12.2012 #4-08 The Cultist's Kiss

Su 9.12.2012 klo 15.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 7-11)

8.12.2012 #55: The Infernal Vault

La 8.12.2012 Mekanismissa: The Infernal Vault 2012-09-02, GM: Veltzeh (Tier 1–2)

6.12.2012 #3-05: Tide of Twilight

To 6.12.2012 klo 18:30 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1-2)

5.12.2012 #23: Tide of Morning

Ke 5.12.2012 klo 17:30 Multisillassa, GM: Deus (Tier 1-2)

4.12.2012 #3-23 The Goblinblood Dead

Ti 4.12.2012 klo 16.30 Puolenkuun Peleissä, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • Atteisti - Caladreil, Elf Rogue 1
  • Navdi - Kyra, Human Cleric of Sarenrae 1 PREGEN
  • Zathow - Keshef al-Kafir, Human Inquisitor of Pharasma 2

29.11.2012 #4-08 The Cultist's Kiss

To 29.11. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 7-11)

29.11.2012 0-06: Black Waters

To 29.11. klo 18.00 Perkkaalla, GM: Pmiettin (Tier 1-2)

  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 2
  • Juho - Oz, Half-Orc Inquisitor 2
  • toks - Kipinä, Tengu Oracle 2
  • Tero - Machete, Human Barbarian 2

28.11.2012 #37: The Beggar's Pearl

Ke 28.11. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Filadeus (Tier 6-7)

24.11.2012 Intro 1: First Steps — Part I: In Service to Lore

La 24.11. klo 15.00 #raidauskolossa, GM: NiTessine (Tier 1)

  • Arkhios - Atani, Aasimar Fighter 1
  • Filadeus - Naamio
  • Laer - Efharisto, Tiefling Ninja 1
  • Loviatar - Pêlakouél, Aasimar Summoner 1
  • Samuli - Arioch, Aasimar Fighter 1

22.11.2012 #4-01 Rise of the Goblin Guild

To 22.11. klo 16.30 Puolenkuun Peleissä, GM: NiTessine (Tier 1-2)

21.11.2012 #3-19 The Icebound Outpost

Ke 21.11. klo 16.30 Kalevassa, GM: Muser (Tier 1-2)

18.11.2012 Intro 3: First Steps—Part III: A Vision of Betrayal

La 18.11. klo 13 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 1)

  • Heikki - Edwin Tzhadak, Half-Orc Cleric 1
  • Jussi - Derppy von Mauss, Gnome Barbarian 1
  • lantty - Gregr Maias, Dwarf Fighter 1
  • Olaf - Hung, Dwarf Monk 1

17.11.2012 #37: The Beggar's Pearl

La 17.11. klo 12.00 Multisillassa, GM: Deus (Tier 1-2)

15.11.2012 #51 The City of Strangers—Part I: The Shadow Gambit

Ma 9.7.-15.11.2012 Pelilaudalla, GM: NiTessine (Tier 1-2)

10.11.2012 #55: The Infernal Vault

La 10.11. klo 20.00 Luukissa, GM: Ziria (Tier 3-4)

  • 4 pelaajaa

10.11.2012 #2-02: Before the Dawn—Part II: Rescue at Azlant Ridge

La 10.11. klo 16.00 Luukissa, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • 5 pelaajaa

10.11.2012 Pathfinder Module: Master of the Fallen Fortress

La 10.11. klo 12.00 Luukissa, GM: pmiettin (Tier 1)

  • 5 pelaajaa

10.11.2012 #3-03: The Ghenett Manor Gauntlet

La 10.11. klo 12.00 Multisillassa, GM: Deus (Tier 5-6)

2.11.2012: #4-04: King of the Storval Stairs

Pe 2.11. klo 15.00 Kalevassa, GM: Rei

28.10.2012: #4-04: King of the Storval Stairs

Su 28.10. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 7-8)

24.10.2012 #2-24: Shadow's Last Stand-Part II: Web of Corruption

Ke 24.10. klo 18.00 JMT 10cd, GM: Mreikon

22.10.2012 #3-03: The Ghenett Manor Gauntlet

Ma 22.10. klo 17.30 JMT 10cd, GM: mosillan

20.10.2012 #4-05: The Sanos Abduction

La 20.10. klo 14 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 3-4)

  • Gastogh - Riquam da Gerchanhar, Human Cavalier 3/Fighter 1
  • MaryLeathert - Kyra, Human Cleric of Sarenrae 4 PREGEN
  • Rei - Hayato, Human Samurai 4 PREGEN
  • Skie - Tuuli-Anna, Human Witch 4

20.10.2012 Intro 2: First Steps—Part II: To Delve the Dungeon Deep

La 20.10. klo 12 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 1)

  • Heikki - Edwin Tzhadak, Half-Orc Cleric 1
  • Jussi - Derppy von Mauss, Gnome Barbarian 1
  • lantty - Gregr Maias, Dwarf Fighter 1
  • Olaf - Hung, Dwarf Monk 1

17.10.2012 #3-23 The Goblinblood Dead

Ke 17.10.2012 klo 18.00 Otaniemessä, GM: Ziria (Tier 4-5)

  • pmiettin - Zur Sisel, Tiefling Ranger 1/Summoner 2
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 5
  • Devak - Korak Ambos, Human Rogue 2
  • Arkhios - Jonathion Hawke, Human Ranger 5
  • Tomahawk - Magnus Parnan, Elf Wizard 4
  • Juho K - Gatas Fanabar, Human Gunslinger 3

17.10.2012 #2-25: You Only Die Twice

Ke 17.10.2012 klo 17.00 Multisillassa, GM: Deus (Tier 8-9)

16.10.2012: #2-01: Before the Dawn—Part I: The Bloodcove Disguise

Ti 16.10. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Arkhios - Iacobus Hawke, Human Bard 1
  • Filadeus - Kheras, Human Barbarian 1/Sorcerer 1
  • Iridian - Richu, Tengu Monk 1
  • Isikala - Derpus, Human Monk 1
  • JJape - Shaemzai, Human Sorcerer 1

13.10.2012: Intro 1: First Steps — Part I: In Service to Lore

La 13.10. klo 13 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 1)

  • Heikki - Edmund Tzhadak, Half-Orc Cleric 1
  • Jussi - Bobby von Mauss, Gnome Barbarian 1
  • lantty - Gorgen Maias, Dwarf Fighter 1
  • Olaf - Hung, Dwarf Monk 1

11.10.2012 Below the Silver Tarn

Ke 11.10. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 7-8)

  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger 7/Fighter 1
  • mosillan - Cadwynn Ablamar, Human Inquisitor of Asmodeus 8
  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 7
  • xJx - Kresentius, Human Wizard 8
  • Jonna - Merisiel, Elf Rogue 7 PREGEN
  • Arkhios - Hayato, Human Samurai 7 PREGEN

3.10.2012 The Green Market

Ke 3.10. klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 5-6)

29.9.2012 Pathfinder Module: Crypt of the Everflame

La 29.9. klo 12.00 Pajamäessä, GM: Pmiettin (Tier 1-2)

  • orbitti - Küsimir, Aasimar Paladin 1
  • Juho - Oz, Half-orc Inquisitor 2
  • Hannis - Pershame, Gnome Summoner 2
  • nightwun - Luukas, Halfling Fighter 1
  • OP - Reiko, Human Ninja 1 PREGEN

27.9.2012 The Sanos Abduction

To 27.9. klo 18.30 Perkkaalla, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 5
  • nightwun - Grugar, Dwarf Bard 3
  • orbitti - Chemical Al, Gnome Alchemist 3
  • pmiettin - Kalan, Human Magus 4
  • toks - Silva, Half-Orc Paladin 3
  • Ziria - Faina, Human Wizard 4

21.9.2012 First Steps, Part II - To Delve the Dungeon Deep

Pe 21.9. klo 19.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 1)

  • Gastogh - Lirianne, Half-Elf Gunslinger 1 PREGEN
  • Korgull - Gerhard Rihmakallo, Human Bard 1
  • MaryLeathert - Zabaleta, Human Barbarian 1
  • Rei - Jalisco Olemaun, Human Sorcerer 1
  • Skie - Zwogo, Half-Orc Ranger 1
  • Zathow - Musta-Johnny, Human Barbarian 1

20.9.2012 #40: Hall of Drunken Heroes

To 20.9.2012 klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 7-8)

20.9.2012 #4: The Frozen Fingers of Midnight

To 20.9.2012 klo 18.30 Perkkaalla, GM: Pmiettin

  • toks - Kipinä, Tengu Oracle 1
  • Mari - Loimu, Human Sorcerer 1
  • Hannis - Aesma, Tiefling Witch 1
  • Juho - Oz, Half-Orc Inquisitor 2
  • Nightwun - Kepek, Human Ranger 1
  • Tero - Machete, Human Barbarian 1

19.9.2012 #4-03: The Golemworks Incident

Ke 19.9.2012 klo 18.30 Kalevassa, GM: Zathow

16.9.2012 #55: The Infernal Vault

Su 16.9. klo 19.00 Perkkaalla, GM: Ziria (Tier 1-2)

  • Mela - Pingu, Tengu Fighter 1
  • nightwun - Luukas, Halfling Fighter 1
  • pmiettin - Zur, Tiefling Ranger 1/Summoner 1
  • toks - Kipinä, Tengu Oracle 1

14.9.2012 #3-08 Among the Gods

Pe 14.9. klo 18 Otaniemessä, GM: Hesmah (tier 6-7)

12.9.2012 #50: Fortune's Blight

Ke 12.9.2012? klo 17.00 Multisillassa, GM: Deus (Tier 5-6)

  • Muser - Solveig Megindottir, Human Bard 3/Barbarian 2/Dragon Disciple 1
  • Loviatar - Tyraxor, Half-orc Druid 6
  • Veltzeh - Kummor Kivenkantaja, Dwarf Rogue 5
  • Gastogh - Kyra, Human Cleric 7 PREGEN
  • MaryLeathert - Ezren, Human Wizard 7 PREGEN
  • Zathow - Valeros, Human Fighter 7 PREGEN

12.9.2012 #0-07: Among the Living

Ke 12.9.2012 klo 18.00 Otaniemessä, GM: Ziria (Tier 3-4)

  • Mreikon - Taran Valrune, Human Alchemist 1/Barbarian 1/Fighter 1
  • mosillan - Priadan Sharlea, Aasimar Bard 2
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 4
  • Tomahawk - Magnus Parnan, Elf Wizard 3
  • toks - Silva Suonsilmä, Half-Orc Paladin 3
  • HollowBarista - Jan Timner, Human Ninja 2

11.9.2012 PFS Intro 1 First Steps Part I: In Service to Lore

Ti 11.9.2012 klo 17.00 Otaniemessä, GM: Pmiettin (Tier 1)

  • Filadeus - Helios, Aasimar Paladin 1
  • Mari - Loimu, Human Sorcerer 1
  • Mela - Pingu, Tengu Fighter 1
  • mosillan - Fenton, Halfling Paladin 1
  • Nightwun - Kepek, Human Ranger 1
  • Tero - Machete, Human Barbarian 1

10.9.2012 #4-02: In Wrath's Shadow

Ma 10.9.2012 klo 18.30 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 3-4)

9.9.2012 #04 The Frozen Fingers of Midnight

Su 9.9. klo 12.00 Traconissa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • 4 pelaajaa

9.9.2012 #3-23 The Goblinblood Dead

Su 9.9. klo 11.00 Traconissa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • 6 pelaajaa

8.9.2012 #4-01 Rise of the Goblin Guild

La 8.9. klo 21.00 Traconissa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • 6 pelaajaa

8.9.2012 #3-19 The Icebound Outpost

La 8.9. klo 21.00 Traconissa, GM: Zathow (Tier 1-2)

  • 6 pelaajaa

8.9.2012 #33: Assault on the Kingdom of the Impossible

La 8.9. klo 16.00 Traconissa, GM: xJx (Tier 1-2)

  • x pelaajaa

8.9.2012 #3-15 The Haunting of Hinojai

La 8.9. klo 16.00 Traconissa, GM: Zaha

  • 4 pelaajaa

8.9.2012 #3-05 Tide of Twilight

La 8.9. klo 12.00 Traconissa, GM: mosillan (Tier 1-2)

  • 4 pelaajaa

7.9.2012 First Steps, Part II - To Delve the Dungeon Deep

Pe 7.9.2012 klo 17.00 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1)

  • Lantty - Gorgen, Dwarf Fighter 1
  • Veltzeh - Halmotar, Wayang Ranger 1
  • Muser - Ekewadu, Half-orc Wizard 1
  • Gastogh - Sael, Aasimar Bard 1
  • MaryLeathert - Faraj, Half-orc Cleric 1

6.9.2012 #56: The Jester's Fraud

To 6.9.2012 klo 18.30 Otaniemessä, GM: Zaha (Tier 5-6)

  • Mreikon - Trinie, Human Sorcerer 6
  • orbitti - Marygold, Summoner 6
  • mosillan - Galen Ablamar, "Paladin of Asmodeus" 6
  • Hesmah - Fisi, Halfling Bard 6
  • Ziria - Arna, Human Ranger 6
  • xJx - Loimu, Halfling Sorcerer 5

5.9.2012 Mists of Mwangi

Ke 5.9.2012 klo 18.00 Otaniemessä, GM: Ziria (Tier 1-2)

  • Mreikon - Ullis Raak, Halfling Bard 2
  • Filadeus - Kheras, Human Sorcerer 1
  • Palkki - Shameimaru, Tengu Monk 1
  • Tomahawk - Sterk, Human Druid 1

3.9.2012 #0-07: Among the Living

Ma 3.9. klo 19.00 Perkkaalla, GM: pmiettin (Tier 1-2)

  • Hannis - Pershame, Summoner 2
  • Juho - Oz, Inquisitor 1
  • orbitti - Luc, Cleric 1
  • Ziria - Siriel, Cleric 1
  • Zaha - Tohtori, Alchemist 1
  • nightwun - Kepec, Ranger 1

2.9.2012 #0-02: The Hydra's Fang Incident

Su 2.9. klo 17.00 Perkkaalla, GM: pmiettin (Tier 1-2)

  • Mari - Loimu, Sorcerer 1
  • Tero - Machete, Barbarian 1
  • toks - Kipinä, Cleric 1
  • Hannis - Pershame, Summoner 2
  • Juho - Oz, Inquisitor 1
  • nightwun - Grugar, Bard 2

2.9.2012 #2-23: Shadow's Last Stand Part I: At Shadow's Door

Su 2.9. klo 17.00 Tapiolassa, GM: xJx (Tier 3-4)

  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 4
  • Juho - Gatas Fanabar, Human Fighter 1/Gunslinger 2
  • Mela - Straik, Halfling Fighter 1/Rogue 3
  • Tomahawk - Magnus Parnan, Elf Wizard 3
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger 5

2.9.2012 #49: Among the Dead

Su 2.9. klo 12.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 3-4)

30.8.2012 #3-06 Song of the Sea Witch

To 30.8. klo 18.00 Otaniemessä, GM: Hesmah (Tier 3-4)

  • Arkhios - Järkäle, Dwarf Barbarian 1/Fighter 2
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 4
  • orbitti - Chemical Al, Gnome Alchemist 3
  • pmiettin - Kalan, Human Magus 3
  • Zaha - Enoch Adom, Human Oracle 3
  • Ziria - Faina, Human Wizard 3

30.8.2012 #45: Delirium's Tangle

Su 10.6.-30.8. Mekanismissa: Delirium's Tangle 2012-06-10, GM: Veltzeh (Tier 1–2)

29.8.2012 #20: King Xeros of Old Azlant

Ke 29.8. klo 16.30 TTY:llä, GM: Deus (Tier 7-8)

28.8.2012 #4-01: Rise of the Goblin Guild

Ti 28.8. Otaniemessä. GM: Zaha (Tier 1-2)

  • Filadeus - Kheras, Human Sorcerer 1
  • Juho - Gatas Fanabar, Human Gunslinger 2
  • pmiettin - Kalan, Human Magus 3
  • Hanzki - Kyra, Human Cleric 1 PREGEN

28.8.2012 #4-02: In Wrath's Shadow

Ti 28.8. Otaniemessä. GM: Ziria (Tier 3-4)

  • toks - Silva Suonsilmä, Half-Orc Paladin 3
  • nightwun - Sepi, Human Witch 3
  • mosillan - Illisin Ablamar, Human Witch 3
  • xJx - Liskomies, Nagaji Ranger 3
  • Tomahawk - Ursion Krupt, Human Ranger 3

27.8.2012 #3-02: Sewer Dragons of Absalom

Ma 27.8. klo 16.30 Kalevassa, GM: Zathow (Tier 3-4)

25.8.2012 Realm of the Fellnight Queen

La 25.8. klo 12.00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 7)

23.8.2012 #2-13: Murder on the Throaty Mermaid

To 23.8. Roll20.net. GM: Mreikon (Tier 1-2)

  • Akseli - Groem, Human Witch 2
  • Antti A. - Eori, Elf Wizard 2
  • Antti K. - Denor, Human Cleric 2
  • Lauri - Hiral, Human Rogue 2
  • Mikael - Gustav, Human Barbarian 2

23.8.2012 #02: The Hydra's Fang Incident

To 23.8. klo 18 Otaniemessä, GM xJx (tier 4-5)

  • Filadeus - Ar-Khon, Wizard 3
  • Hesmah - Kip Baldrick, Cleric 1/Wizard 1
  • mosillan - Elyas Abbel, Fighter 3
  • pmiettin - Kalan Euplik, Magus 3
  • Zaha - Ethelric, Fighter 1/Ninja 2
  • Ziria - Arna Kaarnatar, Ranger 5

22.8.2012 #2-19: Shades of Ice—Part III: Keep of the Huscarl King

Ke 22.8. klo 17.30 Multisillassa, GM: Deus (Tier 4-5)

22.8.2012 #4-02: In Wrath's Shadow

Ke 22.8. Tapiolassa. GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Ziria - Arna Kaarnatar, Human Ranger 4
  • Filadeus - Ar-Khon, Human Wizard 3
  • pmiettin - Kalan, Human Magus 3
  • Jonna - Fai, Gnome Oracle 4
  • Mela - Straik, Halfling Fighter 1/Rogue 2
  • Arkhios - Hawke, Human Ranger 5

19.8.2012 #4-02: In Wrath's Shadow

Su 19.8. Kalevassa. GM: Zathow (Tier 3-4)

18.8.2012 First Steps—Part I: In Service to Lore

La 18.8. Kalevassa, GM: Zathow (Tier 1)

  • Gastogh
  • Lantty
  • MaryLeathert
  • Veltzeh

Mekanismin wiki pyörii PmWikin päällä ulkoasunaan UnStrapped