(:toc:)

Pelikerrat Kausi 5

Kausi 5 alkoi Gen Conissa 14.8.2013 ja päättyy 13.8.2014. Tällä aikavälillä pelatut sessiot on listattu täällä.

Tulevat pelikerrat

Pelatut pelikerrat

23.7. #33 Assault on the Kingdom of the Impossible

5.5.2014–23.7.2014 Mekanismissa, GM: Veltzeh (Tier 1–2)

8.7.2014 #2-16: The Flesh Collector

Ti 8.7. klo 16:30 TTY:llä, GM: Veltzeh (Tier 10-11)

#6: Black Waters

19.3.2014 - 24.06.2014 Mekanismissa, GM: Deus (Tier 1-2)

16.5.2014 #3-02: Sewer Dragons of Absalom

Pe 16.5. klo 16:30 Hervannassa, GM: Deus (Tier 6-7)

  • Atteisti - Unas, Nagaji Barbarian/Oracle
  • Loviatar - Pelakouel, Aasimar Summoner
  • MaryLeathert - Pikzi Skixboob, Gnome Ninja/Sorcerer
  • mordi - Vorwent, Gnome Cleric of Brigh
  • Skie - Kirimomi, Tengu Ranger/Monk

14.5.2014 #5-16: Destiny of the Sands, Part 3: Sanctum of the Sages

Ke 14.5. klo 14 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 6-7)

  • Atteisti - Sara Foedus, Gnome Paladin 5
  • Gastogh - Medeilysis, Tiefling Abjurer 7
  • Rei - Pelakouel, Aasimar Summoner 6
  • MaryLeathert - Ta-weret, Halfling Druid 5
  • Muser - Dien, Gnome Oracle 5

13.5.2014 #5-10 Where Mammoths Dare Not Tread

Ti 13.5. klo 17 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 7-8)

  • Gastogh - Medeilysis, Tiefling Abjurer 7
  • MaryLeathert - Zabaleta, Human Alchemist 3/Barbarian 4
  • Skie - Kirimomi, Tengu Ranger/Monk 7
  • Muser - Vittorio, Tiefling Samurai 9

8.5.2014 #5-19 Horn of Aroden

To 8.5. klo 14 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 4-5)

6.5.2014 #5-15: Destiny of the Sands, Part 2: Race to Seeker's Folly

Ti 6.5. klo 14 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 4-5)

29.4. #2-05 Eyes of the Ten—Part III: Red Revolution

Ti 29.4. klo 14 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 12)

28.4.2014 #5-15: Destiny of the Sands, Part 2: Race to Seeker's Folly

Ma 28.4. klo 17 Ylöjärvellä, GM: Rei (Tier 4-5)

22.4.2014 #5-12: Destiny of the Sands, Part 1: A Bitter Bargain

Ti 22.4.2014 klo 17 Ylöjärvellä, GM: Rei (Tier 1-2)

15.4.2014 #26: Lost at Bitter End

Ti 15.4.2014 klo 17 Hervannassa, GM: Deus (Tier 7-9)

15.3.2014 #48: The Devil We Know, Part IV - Rules of the Swift

22.11.2013 - 15.03.2014 Mekanismissa, GM: Deus (Tier 1-2)

12.3.2014 #4–19 The Night March of Kalkamedes

08.12.2013–12.03.2014 Mekanismissa, GM: Veltzeh (Tier 1–2)

27.2.2014 #16: To Scale the Dragon

To 27.2.2014 klo 16 Hervannassa, GM Veltzeh (Tier 5–6)

  • Atteisti – Muriel, Human Fighter/Inquisitor 6
  • MaryLeathert – Zabaleta, Human Alchemist/Barbarian 7
  • Muser – Vittorio, Tiefling Samurai 8
  • Rei – Roskva, Fighter/Cavalier 6

16.2.14 #2-04: Shadows Fall on Absalom

Su 16.2.14 klo 12 Hervannassa, GM Muser (Tier 7-8)

10/2013 #8: Slave Pits of Absalom

10/2013 - 14.2.2014 Mekanismissa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • FranKc - Razkiv-Lur-Pa, Human Barbarian 1
  • Jacen - Jamir Slixim, Halfling Bard 1
  • Karma - Scyrah, Elf Wizard 1
  • mmultima - Kiti, Gnome Druid 1
  • Shade - Kyra, Human Cleric 1

13.2.2014 #2-21: The Dalsine Affair

To 13.2.2014 klo 17:00 Hämeenpuistossa, GM: Rei (Tier 3-4)

  • Atteisti - Unas, Nagaji Barbarian 1/Oracle 2
  • Deus - Devon Callister, Halfling Gunslinger 4/Fighter 2
  • MaryLeathert - Ta-weret, Halfling Druid 4
  • mordi - Vorwent, Gnome Cleric of Brigh 3
  • Muser - Dien, Gnome Oracle 4
  • Zathow - Balaam Kunniaton, Tiefling Magus 4/Witch 1

31.1.2014 #5-06: You Have What You Hold

Pe 31.1.2014 klo 13 Hyhkyssä, GM: Atteisti (Tier 3-4)

24.1.2014 #17: Perils of the Pirate Pact

Pe 24.1.2014 klo 13:00 Kalevassa, GM: Muser (Tier 3-4)

  • Atteisti - Unas, Nagaji Barbarian 1/Oracle 2
  • Gastogh - Kandra Chandler, Human Warpriest 1
  • NiTessine - Ahmet, Human Bard 1/Fighter 1/Paladin 1
  • MaryLeathert - Ta-weret, Halfling Druid 4
  • mordi - Vorwent, Gnome Cleric of Brigh 3

23.1.2014 #3-10: The Immortal Conundrum

To 23.1.2014 klo 13 Hallituskadulla, GM: Atteisti (Tier 5-6)

12.1.2014 #4-25: The Secrets Stones Keep

Su 12.1.2014 klo 16:00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier 8-9)

9.1.2014 #3-22: The Rats of the Round Mountain Part II - Pagoda of the Rat

To 9.1.2014 klo 13:20 Hämeenpuistossa, GM: Muser (Tier 10-11)

  • Atteisti - Borgus, Half-Orc Oracle 9
  • Gastogh - Riquam, Human Cavalier/Fighter 11
  • Loviatar - Skad, Half-elf Inquisitor/Rogue/Shadowdancer 10
  • MaryLeathert - Faraj Wahbi, Half-Orc Cleric of Sarenrae 10
  • Veltzeh - Soular Ajalaitle, Elf Alchemist 11

7.1.2014: Pathfinder Module: Crypt of the Everflame

Ti 7.1.2014 klo 12 Hämeenpuistossa, GM: Atteisti (Tier 1-2)

  • Mordi - Vorwent, Gnome Cleric of Brigh 2
  • Rei - Orteil, Human Bloodrager 2
  • Gomis - Ronit, Human Alchemist 1
  • Muser - Dien, Gnome Oracle 2
  • NiTessine - Deska-Pasmond, Human Slayer 2

21.12.2013 #3-20: The Rats of the Round Mountain Part 1I - The Sundered Path

La 21.12.2013 klo 11:00 Hervannassa, GM: Muser (Tier 10-11)

  • Atteisti - Borgus, Half-Orc Oracle 9
  • Gastogh - Riquam, Human Cavalier/Fighter 11
  • Loviatar - Skad, Half-elf Inquisitor/Rogue/Shadowdancer 10
  • MaryLeathert - Faraj Wahbi, Half-Orc Cleric of Sarenrae 10
  • Skie - Gristle, Human Cleric/Fighter 8
  • Veltzeh - Soular Ajalaitle, Elf Alchemist 10

26.11.2013 #5-07 Port Godless

Ti 26.11.2013 klo 17:00 Mreikola, GM: mosillan (Tier 5-6)

  • Mreikon - Viuhti, Human? Druid 5
  • xJx - Ulyxna, Human Sorcerer 6
  • FrankC - Zorzal?, Tengu Inquisitor 5
  • Tomahawk - Arodus Barad, Human Alchemist 6

19.11.2013 #41: The Devil We Know, part III — Crypt of Fools

12.07.2013-19.11.2013 Mekanismissa, GM: Deus (Tier 1-2)

10.11.2013 #56: The Jester's Fraud

Su 10.11.2013 klo 15:00 Kalevassa, GM: Muser (Tier 5-6)

24.10.2013 #3-01 The Frostfur Captives

To 24.10.2013 klo 18:00 Kaijonharjussa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Itchel - Bardek Proudbeard, Dwarf Cleric of Torag 1, #111615-1
  • MuadMouse - Kriyklin, Human Fighter 1, #111613-1
  • Suvi - Niobe Moonflower, Human Witch 1, #111779-1
  • PREGEN - Harsk, Dwarf Ranger 1

23.10.2013 #8 Slave Pits of Absalom

Ke 23.10.2013 klo 16:00 Kaijonharjussa, GM: Deus (Tier 1-2)

  • Itchel - Bardek Proudbeard, Dwarf Cleric of Torag 1, #111615-1
  • Dalzedur - Tiberius Torran, Half-elf Alchemist 1, #111614-1
  • MuadMouse - Kriyklin, Human Fighter 1, #111613-1
  • Suvi - Niobe Moonflower, Human Witch 1, #111779-1

22.10.2013 Intro 1: First Steps — Part I: In Service to Lore

Ti 22.10.2013 klo 19:30 CRYOn peli-illassa, GM: Deus (Tier 1)

  • Dalzedur - Tiberius Torran, Half-elf Alchemist 1, #111614-1
  • Itchel - Bardek Proudbeard, Dwarf Cleric of Torag 1, #111615-1
  • MuadMouse - Kriyklin, Human Fighter 1, #111613-1
  • PREGEN - Harsk, Dwarf Ranger 1

13.10.2013 #34 Encounter at the Drowning Stones

Su 13.10.2013 klo 14 Skiellä, GM: MaryLeathert (Tier 10-11)

8.10.2013 #5-04: The Stolen Heir

Ti 8.10.2013 klo 18 Mreikonin kämpillä, GM: FranKc (Tier 1-2)

  • veijo - velho
  • JJape - Edric, narkoleptikko
  • Mreikon - Puunhalaaja, Elf Druid
  • Deus - Rravn, Tengu Oracle 1
  • Filadeus - Saviarius, Human Fighter
  • Palkki - Setämies, Human Monk

7.10.2013 #27: Our Lady of Silver

Ma 7.10.2013 klo 18 Filadeuksen kämpillä, GM: Deus (Tier 8-9)

18.9.2013 #22: Fingerprints of the Fiend

Ke 18.9.2013 klo 18 Hervannassa, GM: MaryLeathert (Tier 7-8)

1.9.13 #3: Murder on the Silken Caravan

Pe 13.9.2013 klo 12 Hämeenpuistossa, GM: Rei (Tier 4-5)

9.9.13 #2-19: Shades of Ice part III, Keep of the Huscarl King

Ma 9.9.2013 klo 16:30 Hämeenpuistossa, GM: Muser (Tier 1-2)

6.9.2013 Feast of Ravenmoor

Ke 28.8.2013 & Pe 6.9.2013 Hyhkyssä ja Hervannassa, GM: Zathow (Tier 3)

31.8.2013 #4-18: The Veteran's Vault

La 31.8. klo 18:00 Perkkaalla, GM: Zaha (Tier 1-2)

  • nightwun - Carolus Rautasaapas, Human Wizard 2
  • Hanna - Puruluu, Gnome Witch 2
  • Markus - Mogmog, Half-orc Alchemist 2
  • Ziria - Kyra
  • toks - Riona, Human Ranger
  • pmiettin - Kurt Adler, Tiefling ?

25.8.2013 #4-EX: Day of the Demon

Su 25.8. klo 14:15 Tampereella, GM: Zaha (Tier 3-4)

23.8.2013 #4-22: Halls of Dwarven Lore

Pe 23.8.2013 klo 17:00 Kalevassa, GM: NiTessine (Tier ?)

22.8.2013 #0-05: Mists of Mwangwi

To 22.8.2013 klo 18:00 Perkkaa, GM: nightwun (Tier 1-2)

  • Mari - Atlantis, Elf Druid 1
  • Laura - Puruluu, Gnome Witch 2
  • Pete - Laardi, Halfling Bard 1
  • Senja - Hilleri, Aasimar Cleric 1
  • Eero - Ygar, Half-Orc Paladin 2

22.8.2013 #4-EX: Day of the Demon

To 22.8. klo 18:00 Perkkaalla, GM: Zaha (Tier 3-4)

  • Mari - Loimu, Human Sorcerer 3
  • nightwun - Ruus "Holk" Vänneri, Half Orc Alchemist/Barbarian
  • pmiettin - Kurt Adler, Tiefling ?
  • toks - Kipinä, Human Oracle
  • orbitti - Ali, Gnome Alchemist

21.8.2013 #5-01: The Glass River Rescue

Ke 21.8.2013 klo 17:00 Haapalinnassa, GM: Zathow (Tier 1-2)

19.8.2013 #2-08: The Sarkorian Prophecy

Ma 19.8.2013 klo 17:00 Tampereella, GM: Mary Leathert (Tier 7-8)

18.8.2013 #2-16: The Flesh Collector

Su 18.8.2013 klo 17:30 Otaniemessä, GM: JJape (Tier 10-11)

17.8.2013 We Be Goblins Too!

La 17.8.2013 Hervannassa, GM: Skie (Tier 3)

15.8.2013 #2-13: Murder on the Throaty Mermaid

To 15.8.2013 klo 17:00 Ruoholahdessa, GM: NiTessine (Tier 1-2)

  • FranKc - "Hiisivie", Human Wizard 1
  • lumiapina - Vior, Human Fighter 1
  • miP - Aberthol, Dwarf Cleric of Nivi Rhombodazzle 1
  • mmultima - Meldanya, Half-Elf Cleric of Irori 1
  • xandsr - Ciara Templeborn, Human Inquisitor of Pharasma 2
  • ?? - Goras, Half-Orc Barbarian 1

14.8.2013 #2-17: Shades of Ice part II, Exiles of Winter

Ke 14.8.2013 klo 16:00 Tampesterissa, GM: Muser (Tier 1-2)

Mekanismin wiki pyörii PmWikin päällä ulkoasunaan UnStrapped